Tarptautinis vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvų festivalis „Laisvės vaikai“ šiemet stebins savo unikalia programa

2020-02-26


 

 

 

Kovo 9 – 12 dienomis Plungės kultūros centras XV kartą organizuoja tarptautinį vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvų festivalį „Laisvės vaikai“. Šiais jubiliejiniais festivalio metais pristatome išskirtinę ir visoms amžiaus grupėms skirtą programą. Projekto veiklų metu vyks nuo vienos populiariausių Lietuvos roko grupių „Colours of Bubbles“ koncerto, temperamentingų, savo šalį reprezentuojančių, tautinių šokių kolektyvų iš Moldovos, Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos pasirodymų iki šiuolaikinį šokį puoselėjančio, aukščiausius scenos menų apdovanojimus pelniusio Šeiko šokio teatro spektaklio pristatymo.

Festivalis prasidės kovo 9 d. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje ir kovo 10 d. – Plungės technologijų ir verslo mokykloje, kur savo šalių tradicines šokių programas pristatys šokių kolektyvai „Nufarul“ iš Moldovos ir „Chabarok“ iš Baltarusijos.

Kovo 10 d. 19 val. festivalio renginiai tęsis Plungės kultūros centre, kur įvyks vienos žinomiausių Lietuvos indie roko grupių „Colours of Bubbles“ koncertas. Grupė yra sugrojusi beveik 300 koncertų įvairiausiuose Europos kraštuose, dalyvavusi svarbiausiuose žemyno festivaliuose, jau 2 kartus pripažinta „Metų roko grupe“ Lietuvoje.

Tradiciškai kovo 11 d. 15 val. Plungės kultūros centre įvyks didysis festivalio „Laisvės vaikai“ koncertas. Savo tradicinių šokių programomis žavės ir Lietuvą su Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiu sveikins Kišiniovo (Moldovos Respublikos) šokių ansamblis „Nufarul“, Minsko (Baltarusija) vaikų šokių ansamblis „Chabarok“, Bauskos (Latvija) vaikų ir jaunimo šokių kolektyvas „Memelite“, Šiaulių „Jovaro“ progimnazijos šokių ansamblis „Šėltinis“, Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos šokių kolektyvas „Siaustinis“ ir Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Suvartukas“. Koncerte taip pat dalyvaus puikiai žinomi solistai – Linas Vaitkevičius ir Ovidijus Petrauskas.

Festivalio „Laisvės vaikai“ baigiamasis renginys įvyks kovo 12 dieną, pristatant Šeiko šokio teatro spektaklį „Aš esu Kovo 11-oji“. Spektaklis kviečia atpažinti Kovo 11-ą savyje: siužetas paremtas partizaninėmis dainomis, eilėraščiais, išlikusiais laiškais, dienoraščių nuorašais, partizanų pasakojimais. Spektaklyje vaidmenis kuria pripažinimą pelnę šokėjai: Aušra Krasauskaitė, Niels Claes, Oksana Griaznova, Marija Ivaškevičiūtė, Mantas Černeckas, Evgeniy Kalachov, Dovilė Binkauskaitė. Šio spektaklio formatas neįprastas: yra nutrinta linija tarp žiūrovo ir scenos, todėl stebint spektaklį atrodo, kad ir pats žiūrovas yra šio spektaklio dalyvis.

Festivalio metu dalyviams vyks įvairios šokių laboratorijos, įvairių kultūrų pristatymo vakarai, kuriuose tautinė kultūra persipins į vieną, jaunam žmogui patrauklią visumą su šiuolaikine muzika ir moderniuoju šokiu.

Visi festivalio renginiai nemokami, projekto veiklas iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Plungės rajono savivaldybė. Festivalis „Laisvės vaikai“ yra puiki šiuolaikinės muzikos, modernaus ir tautinio šokio sintezė, kurios dermę siekiame pristatyti įvairaus amžiaus mažesniame regione gyvenančiam žmogui.

 

KC inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.