Tarptautinis projektas „Ycity‘11“ – iššūkis jaunimui

2011-07-28

Tarptautinis projektas „Ycity“ gimė Danijoje prieš ketverius metus. Idėja, kad mes patys galime kurti savo miestą – daryti jį švaresnį , plėtoti demokratiją ir toleranciją – tapo „Team Ycity“, organizatorių ir iniciatorių iš Danijos, varomąja jėga, todėl net trejus metus iš eilės šis projektas sėkmingai buvo į gyvendinamas Danijoje. Tačiau po susitikimo Danijoje, šių metų sausį , buvo nuspręsta, kad „Ycity“ turi keliauti svetur. Taip NVO „Krantas“ pirmininkė Gintarė Gedrimaitė pasiryžo priimti iššūkį ir į gyvendinti „Ycity“ Lietuvoje, Plungės mieste.

Nors „YCity“ jau išbandytas projektas, bet kiekvienais metais tenka į dėti daug darbo ieškant finansavimo. Galima pasidžiaugti, kad nuo pat pradžių projektas yra bendrų pastangų ir darbo vaisius, nes visi tarptautiniai partneriai iš Danijos, Vokietijos, Rumunijos bei Lietuvos daug padarė, ruošdami paraišką finansavimui gauti, todėl, žinoma, sėkmė nenusigręžė: Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra patvirtino, jog „Ycity“ bus remiamamas Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas“. Prasidėjo galutinis pasiruošimas!

Kad mainai vyktų sklandžiai, birželio 24-26 dienomis Lietuvoje buvo surengtas išankstinio planavimo vizitas, kuriame dalyvavo šalių partnerių lyderiai iš Danijos ir Rumunijos (deja, atstovo iš Vokietijos nesulaukėme) ir lietuvių grupės lyderės bei viena iš dalyvių. Susitikimo metu iš naujo buvo peržiūrėta ir pakoreguota mainų programa, susipažinta su tarptautinių grupių sudėtimi, apžiūrėtos mainų patalpos, pasiskirstyta atsakomybe ir darbais iki mainų pradžios. Vakarais svečiai taip pat turėjo galimybę susipažinti su projekte dalyvausiančia lietuvių grupe ir apžiūrėti Plungę ir Platelių miestelį .

„Ycity’11“ Lietuvą užkariaus jau liepos 29 – rugpjūčio 5 dienomis. Projekto metu dalyviai ne tik kurs savo svajonių miesto viziją, bet ja dalinsis ir su kitais. Liepos 30 d. bus surengta žaibiško sambūrio (flashmob’o) akcija Plungės mieste, rugpjūčio 2 d. dalyviai savo idėjas išveš parodyti į Klaipėdą, o rugpjūčio 3 d. Plateliuose vyks atvira spaudos konferencija, kurioje dalyvaus vietos politikai, žiniasklaidos, jaunimo organizacijų atstovai, taip pat susipažinti su projekto dalyviais kviečiamas ir Platelių bei Plungės miesto jaunimas. Daugiau informacijos rasite tinklalapyje http://ycity.blogas.lt.

Būdrauk ir dalyvauk – gal ir tu sutiksi vieną iš 49-ių pamišusių žmonių, kurie yra pasiruošę pakeisti savo miestą.

NVO „Krantas“ pirmininkė Gintarė Gedrimaitė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.