Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis – visada laukiamas klasikinės muzikos forumas

2019-08-23

Atsisiųsti festivalio plakatą >>>

Atsisiųsti festivalio programą >>>

 

 

 

RUGPJŪČIO 31 D., ŠEŠTADIENĮ, 16.30 VAL. – FESTIVALIO ATIDARYMAS.

17.00 VAL. – LIETUVOS NACIONALINIO SIMFONINIO ORKESTRO KONCERTAS.

Meno vadovas ir vyr. dirigentas –  Modestas Pitrėnas. Programoje: M. K. Oginskio, S. Moniuszko, J. Sibelius, J.Strauss, G. Verdi, P.

Čaikovskio,  F. Lehár,  Ch. Gounod, F. Mendelssohn, H. Berlioz kūriniai. Solistai: Viktorija Miškūnaitė (sopranas), Tomas Pavilionis (tenoras).

Diriguos LNSO Garbės dirigentas Juozas Domarkas.

Koncertas vyks Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų kiemo parteryje.

 

Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis – visada laukiamas klasikinės muzikos forumas

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras – įspūdingas klasikinės muzikos atlikėjas, sugebantis sukurti magišką lauką tarp muzikos ir aplinkos, kurioje vyksta koncertai. Tai tampa tikru muzikiniu įvykiu, vertu atskiros studijos. Šį kartą festivalio klausytojams pateikta itin maloni staigmena – simfoninio orkestro muzikos garsai liesis ne tradicinėje koncertų salėje, o atviroje lauko erdvėje – prie istorinių kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų.

Dvi galingos jėgos – muzika ir gamta – senajame Plungės parke susijungs į gyvą, pulsuojantį,  pasimėgavimą keliantį grožio pasaulį.

Magijos kūrėjas – dirigentas Juozas Domarkas – ne tik primins senąsias dvaro tradicijas, kai vasaromis orkestrantai koncertuodavo parke, bet ir sukurs naują nepamirštamą klasikinės muzikos spektaklį, kuriuo pažadinami subtiliausi ir jautriausi muzikiniai klausytojų išgyvenimai.

Apie orkestro pasirodymus pasaulinio garso violončelininkas, dirigentas Mstislavas Rostropovičius yra sakęs: „… Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras tiesiog nuostabus! Jam tereikia daugiau galimybių pasirodyti pasaulyje! Kelionė su šiuo orkestru į Vysbadeno festivalį taps tikru iššūkiu ir man, ir orkestrui. Juk Vysbadeno salėse yra griežę puikūs pasaulio orkestrai, pavyzdžiui, net ir tokie kaip Pitsburgo ar Niujorko. Vadinasi, pasirinkdamas Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą, grieždamas toje pačioje salėje, ir aš, ir jūs rizikuojame, stojame į lygiavertę konkurenciją, nesitikėdami nei publikos, nei kritikų ar juo labiau festivalio rengėjų nuolaidų…“ Karjeros dešimtmečių branda, profesionalumas, atsakingas požiūris į kūrybą bei pasirinktą repertuarą leido simfoniniam orkestrui užkariauti tiek kritikos, tiek ir publikos simpatijas.

Koncerto solistai – festivalio publikos numylėtiniai: charizmatiška, talentinga, prigimtinio artistiškumo ir žavesio nestokojanti operos dainininkė Viktorija Miškūnaitė (sopranas) ir kylanti operos žvaigždė Tomas Pavilionis (tenoras).

 

Maloniai visus kviečiame.

Festivalio renginiai nemokami.

 

ŽDM inf.
www.zdm.lt
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.