Jau beveik metai, kai Plungės rajono savivaldybė vykdo projektą „Darnaus bendradarbiavimo tinklo tarp Rytų ir Vakarų plėtojimas“. Turiningas ir spalvingas Å¡io projekto akcentas – Boksholmo (Å vedija) pučiamųjų instrumentų festivalis, vykęs rugpjūčio 19 – 21 dienomis. Į Å¡ią draugiÅ¡kų ryÅ¡ių plėtros ir meno Å¡ventę vyko ir Plungės M. Oginskio meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Artūras Urniežius), merginų Å¡okėjų grupė (vadovė Aida Brazdeikienė) ir oficiali rajono delegacija, vadovaujama Savivaldybės administracijos direktorės Astos Beierle Eigirdienės.
Santūri Å vedijos gamta ir nuoÅ¡irdūs žmonės nuo pirmų vieÅ¡nagės valandų Å¡iluma ir meile apglėbė plungiÅ¡kius ir projekto partnerius iÅ¡ Kvikborno (Vokietija). Pažintis prasidėjo konferencija „Bendruomenių kūrybinės iniciatyvos darniam bendradarbiavimo tinklo tarp Rytų ir Vakarų plėtojimui“, kurioje praneÅ¡imus darė Administracijos direktorė Asta Beierle Eigirdienė ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Rasa JonuÅ¡ienė. Kitas, sulaukęs jaunimo susidomėjimo ir ilgesingo troÅ¡kimo, renginys – pokalbis „Jaunimo galimybės Å¡iandieninėje Europoje“. Jo metu nuskambėjo ne viena mintis apie tai, ką jaunas žmogus, neturintis lėÅ¡ų ir patirties, bet turintis troÅ¡kimą ir konkretų tikslą, gali pamatyti, įgyti, pasiekti.
Boksholmas – nedidelis miestelis (apie 3000 gyventojų), tačiau ypatingai Å¡varus, tvarkingas ir netgi ramus. Bet įprastinę ramybę viesulu nuÅ¡lavė festivalis. Atidaryti ką tik rekonstruotą centrinę miesto gatvę – perkirpti juostą – garbė teko boksholmiečių artimiausių bičiulių delegacijos vadovei Astai Beierle Eigirdienei. Å ia naująja gatve pirmasis žengė M. Oginskio meno mokyklos pučiamųjų orkestras ir merginų Å¡okėjų grupė. Å iaip santūrūs vietiniai gyventojai, gausiai susirinkę gatvės pakraÅ¡čiuose, pamatę ir iÅ¡girdę plungiÅ¡kių žygiuotės spalvas, ne tik mojavo, plojo, bet ir braukė džiaugsmo aÅ¡aras. Per tris renginio dienas jauniesiems plungiÅ¡kiams teko koncertuoti ne tik festivalio scenose, bet ir aikÅ¡tėse, gatvėse, skvereliuose, parke. Nors Å¡iame projekto renginyje dalyvavo net 17 orkestrų, plungiÅ¡kiai visus pranoko savo profesionalumu, spalvingumu, jaunatviÅ¡ka energija. Jų pasirodymus gyrė festivalio organizatoriai, miesto vadovai, plačiai apie juos raÅ¡ė regiono spauda.
Jaudinantis susitikimas vyko GrandforÅ¡o bendruomenės poilsio parke. Čia susirinko apie pusantro Å¡imto aplinkinių gyvenviečių gyventojų – daugiausia vyresnio amžiaus žmonių. Medžių apsuptyje, ant žalios vejos, sumargavo ryÅ¡kios orkestrantų uniformos ir Å¡okėjų suknelės. JaunatviÅ¡kas vario skambesys ir grakÅ¡tūs merginų judesiai iki aÅ¡arų jaudino senolius. Å ie glebėsčiavo vadovus, dėkojo jaunimui, nuoÅ¡irdžiai kvietė sugrįžti.
Buvo ne tik koncertai. Jaunimas domėjosi ir Å vedijos istorija, ir Å¡iandiena. Todėl svetingi Å¡eimininkai sudarė galimybę nuvykti į senąjį Vadsteno miestą, kuris iki Å¡iol stebina didingais Å vedijos karaliaus Gustavo Vazos rūmais, su neįtikėtinu inžineriniu meistriÅ¡kumu pastatytu Å ventosios Brigitos vienuolynu bei bažnyčia, kurortine miesto ramybe. Pučiant stiprokam vėjui ir lyjant lietui, teko plaukti Sommeno ežeru, kuriame, pasak vietinių gyventojų, tiek yra salų, kiek metuose dienų. Pagaliau – neiÅ¡dildomi įspūdžiai Å¡alies sostinėje Stokholme: teko pamatyti garbės sargybos pasikeitimo ceremoniją prie Karalių rūmų, Valstybės ir Å¡alies parlamento rūmus, Alfredo Nobelio muziejų, kuriame vyksta premijų įteikimo iÅ¡kilmės, stebėtis didžiulio miesto kultūra.
Vykdomo projekto naudą tikriausiai pajuto net pats jauniausias orkestro dalyvis: kitokios kultūros dvelksmas, kitokie žmonių santykiai, kitoks požiūris į vyresniuosius ir neįgaliuosius, pagarba žmogui, jo darbo įvertinimas, begalinis atidumas vienų kitiems. Tai pajutus bandai keistis ir pats. O to labai reikia.
Savivaldybės informacija