Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio scenoje – jaunimo orkestrų koncertas

2017-09-12


Rugsėjo 16 d., šeštadienį, 17 valandą, kviečiame į dviejų dalių jaunimo orkestrų koncertą. Meno vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis.

Pirmoji dalis – „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“. Koncertmeisterės – Romena Bernotienė ir Asta Žiobakaitė.  

Neatsiejama Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos kultūrinės edukacinės istorijos dalis – unikalus Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų jungtinio styginių orkestro projektas – koncertas „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“. Juo išreiškiama didžiulė pagarba Lietuvos genijui M. K. Čiurlioniui ir profesionaliosios lietuvių muzikinės kultūros puoselėtojui, švietėjui ir mecenatui kunigaikščiui Mykolui Oginskiui.

Džiugu ir reikšminga, kad šis projektas skamba kaip viena didžiulės vertės daugiabalsio instrumento – Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio – stygų. Prie šio didžiulio kolektyvo, jungiančio 135 atlikėjus iš 13 Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų, vairo ne pirmą kartą stoja nuolat besitobulinantis, nemenką indėlį į Lietuvos kultūrinį gyvenimą nešantis maestro Tomas Ambrozaitis.

 

 

 

 

Šiais metais „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“ skamba Mykolo Oginskio meno mokyklos atkūrimo 55-mečio jubiliejaus fone. Mokyklos bendruomenė kviečia švęsti kartu ir didžiuojasi galėdama dalyvauti tęsiant, kuriant ir puoselėjant Plungės krašto ir Lietuvos muzikinę kultūrą.

Antroji dalis – Klaipėdos jaunimo simfoninio orkestro koncertas. Orkestro grupių vadovai, koncertmeisteriai – Aidas Strimaitis ir Sigitas Petrulis. 

Orkestre muzikuoja 42 Eduardo Balsio menų gimnazijos ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos jaunieji muzikantai. Kompozitorė Nijolė Sinkevičiūtė šio kolektyvo premjerai sukūrė keturių dalių „Vitražą simfoniniam orkestrui“. Pirmasis orkestro koncertas nuskambėjo sausakimšoje Klaipėdos universiteto Menų fakulteto salėje 2016-ųjų kovą.

Klaipėdos muzikinės bendruomenės svajonė, – kad orkestras išaugtų į profesionalų miesto simfoninį orkestrą, kad atlikėjai toliau studijuotų uostamiestyje, liktų čia kurti, muzikuoti, koncertuoti. Orkestro globėjas maestro Juozas Domarkas tam labai pritaria ir skatina tobulėti, žengti į priekį.

Orkestrų programose skambės M. K. Oginskio, M. K. Čiurlionio, J. Naujalio, G. Kuprevičiaus, N. Sinkevičiūtės, Dž. Bize, L. van Bethoveno, F. Šuberto, T. Šerno, A. L. Webber, O. Peterson, R. Pauls, D. Šostakovičiaus ir kt. kompozitorių kūriniai.

Klaipėdos jaunimo simfoninis orkestras Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų jungtinis styginių orkestras


Rita Urniežienė,
Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.