Tarptautinį projektą „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ užbaigė partnerių susitikimas Lenkijoje

2015-04-27

2015 m. balandžio 13 – 14 dienomis Sobieševo saloje, Gdanske (Lenkijos Respublika) vyko paskutinis projekto „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą” partnerių susitikimas. Tarptautinis projektas tęsėsi pustrečių metų ir jungė partnerius iš Lietuvos, Lenkijos bei Danijos Karalystės: Plungės sporto ir rekreacijos centrą, Gdansko sporto ir rekreacijos centrą bei Roskildės verslo koledžą. Projektas įgyvendintas pagal 2007-2013 metų Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programą.

Paskutinis projekto partnerių susitikimas ypatingas ne tik renginio vieta, bet ir dalyvių įvairove: jame dalyvavo kviestiniai įvairių institucijų, asociacijų, sporto organizacijų, švietimo įstaigų, bendruomenių ir verslo atstovai. Kiekvienas projekto partneris atvyko lydimas galimų partnerių ateities projektuose grupės, vienijamos bendrų interesų ir siekių.

Visi pakviestų institucijų atstovai pristatė savo organizacijas. (Pranešimai įdėti į projekto svetainę www.respectbalticum.eu). Susitikimo dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes, joms buvo priskirti vadovai, todėl vėliau darbas vyko grupėmis, gvildenant konkrečias projektų idėjas.

Projekto dalyviai

Darbas grupėse

Po pasivažinėjimo dviračiais

Kokios temos buvo nagrinėjamos?

1. Anos Turnik-Pieciun iš Gdansko vadovaujama grupė kūrė projektą „Baltijos skėtis“ (ankstesnis pavadinimas „Baltijos sporto žaidynės“) pagal Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programą. Projekto idėja – Pietų Baltijos regiono šalys (Lenkija, Lietuva, Danija ir Švedija) surengs sporto žaidynes, kuriose svarbiausia, – kuo geriau panaudoti esamas gamtines sąlygas ir sukurti įdomias sporto rungtis.

2. Jorgen Sloth iš Roskildės vadovavo projekto „Išjudink Baltijos šalis!“ rengimui pagal „Erasmus+“ sporto srities programos reikalavimus, nors vėliau buvo nuspręsta, kad projektas labiau atitinka Pietų Baltijos programą. Šio projekto idėja – bendromis jėgomis „išjudinti“ Baltijos šalių gyventojus, įtraukti juos į įvairias sporto šakas, skatinti aktyviai gyventi. Projekto metu bus organizuojami bent keturi masiniai sporto renginiai, kurių vykdymui bus pasitelkti savanoriai. Savanorystė sporte – antra svarbi šio projekto ašis. Prisijungusiesiems prie „sporto bendruomenės“ bus išdalyti pasai, pagal kuriuos jų turėtojams bus suteikiama įvairių nuolaidų sporto klubuose, jie bus skatinami dalyvauti žygiuose, bėgimuose ir pan. pagal projekto metu sukurtą „Sporto renginių kalendorių“ ir mobiliąsias aplikacijas.

3. Kamilis Koniuszewskis buvo projekto „Demokratija komandoje“ pagal „Erasmus+“ jaunimo srities programą komandos vadovas. Projekto idėja – įtvirtinti nuo seniausių laikų varbias demokratijos savybes – lygybę ir laisvę. Projektas skirtas bendrojo lavinimo ir sporto mokykloms, kurios, dalyvaudamos įvairiose jaunimo veiklose, taikydamos demokratijos principus, atspindėtų daugumos vietos jaunimo pažiūras. Projekto veiklos orientuotos į tokias vertybes, kaip visuomenė (vieši debatai), lygybė (lyčių lygybės ir nediskriminavimo principų užtikrinimo seminarai), kolektyviniai sprendimai (sąskrydžiai, sporto turnyrai). Projekto moto – „Dirbti, mokytis, sportuoti!“.

Baigiamojoje susitikimo sesijoje vadovai pristatė projektų idėjas ir pakvietė visus atvykusiuosius aktyviai dalyvauti juos įgyvendinant. Išsakytos idėjos suteikė vilčių, kad Baltijos šalys dar glaudžiau bendradarbiaus, siekdamos didesnio gyventojų įsitraukimo į sportą, o projekto geroji patirtis, tikimasi, prisidės prie projekto „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ rezultatų sklaidos.

Reiškiame didžiulę padėką gausiam Plungės sporto ir rekreacijos centro partnerių būriui – Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Kraštotvarkos ir informacijos skyriaus specialistei Kristinai Narkutei – Beniušienei, Platelių bendruomenės narei Aušrai Vilienei, Platelių gimnazijos moksleivei Eglei Viliutei, UAB „Žemsodis“ atstovui Karoliui Valčiukui, kurie, dirbdami kartu darbo grupėse, prisidėjo prie projektų kūrimo bei išreiškė ketinimus bendradarbiauti ir ateityje.

 

Plungės sporto ir rekreacijos centro inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.