Tarptautinėje turizmo ir žvejybos mugėje Seinuose pristatyti Plungės rajono turizmo ištekliai

2013-10-09

    Rugsėjo  21-22 dienomis Seinuose (Lenkijos Respublika) vyko  tarptautinė turizmo ir žvejybos mugė „Expo Sejny 2013”, sukvietusi turizmo atstovus ir žvejybos entuziastus iš Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos. Mugei organizuoti finansinė parama skirta iš Norvegijos finansinių mechanizmų lėšų pagal programą „Vietos, tarptautinių ir abipus sienos iniciatyvų Nemuno euroregione rėmimo fondas“. Renginio organizatorė – žuvininkystės vietos veiklos grupė „Suvalkų – Augustavo ežerų kraštas”.

    Šioje mugėje dalyvavo ir Plungės rajono savivaldybės atstovai – Savivaldybės meras Albinas Klimas, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Jonušienė, Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkė Dalia Jankauskienė, Žemaitijos nacionalinio parko folklorinis ansamblis „Platelee”, vadovaujamas Aivaro Almino, tautodailininkas Viktoras Raibužis ir poilsio bei pramogų centro   „Žemsodis” savininkė Milita Valčiukienė.

    Parodoje Lietuvai taip pat atstovavo  Trakų, Lazdijų, Birštono, Druskininkų, Klaipėdos, ir  Vilniaus savivaldybių, verslo ir  turizmo informacijos centrų atstovai. Mugėje, kurios plotas siekė 1000 kv. m, visi dalyviai stengėsi kuo patraukliau pristatyti savo atstovaujamą kraštą. Čia būrėsi ne tik turizmo srities specialistai, bet ir bendruomenių atstovai, verslininkai (daugiausia – kaimo turizmo sodybų savininkai), buvo pristatyti viešbučiai, turizmo centrai ir draugijos. Daugelis jų lankytojus viliojo prizais  ir kulinariniu paveldu.

    Plungiškiai lankytojus vaišino šviežia ir aliejuje kepta duona, rūkytos mėsos gaminiais – dešra ir lašinukais, rūkyta žuvimi… Ragaudami visi mielai bendravo, keitėsi kontaktais ir, atrodo, nuoširdžiai žadėjo atvykti į mūsų kraštą. Viktoro Raibužio gaminiai iš medžio sužavėjo ne vieną – lankytojai gyvai domėjosi sertifikuotais tautinio paveldo dirbiniais – dubenimis, prieverpstėmis, druskinėmis, šaukštais. Viktoro drožtos medinės kaukės traukė vyresnio amžiaus žmones ir vaikus,  dažnas siekė jas pasimatuoti, nusifotografuoti.

    Plungės rajono savivaldybė išsiskyrė menine išmone – negausus leidinių ar kitos vizualinės informacijos stendas lankytojus džiugino skambančiomis  dainomis, linksmos žemaitiškos polkutės ritmais, tad nenuostabu, kad stende dažnokai sukosi bent kelios šokėjų poros. Be to, ansamblis  „Platelee” buvo oficialiai pakviestas pasirodyti mugės scenoje, kurioje mugės dalyviams ir lankytojams pravėrė sukauptų dainų, žaidimų ir šokių skrynią.

    Plateliškių pastangos buvo įvertintos –  už meninę programą jie apdovanoti „Expo Sejny 2013“ III laipsnio prizu ir diplomu.  „Expo Sejny 2011“ Plungės rajono savivaldybės stendas „Per Plungę – į Platelius” buvo įvertintas I –ąja vieta  už gražiausiai įrengtą stendą.

    Mugėje Seinuose, mažame Lenkijos miestelyje, lankytojai galėjo susipažinti su siūlomomis turizmo paslaugomis pasienio regionuose, pasigėrėti tautodailininkų ir amatininkų dirbiniais, paklausyti koncertų, užmegzti verslo ryšių, pasikeisti idėjomis apie galimą bendradarbiavimą. Įdomu tai, kad Lenkijoje labai aktyviai veikia žuvininkystės vietos veiklos grupės – jų turtingi stendai nustelbė ne vienos savivaldybės stendą dekoracijomis, videoinstaliacijomis, įvairiausiais gaminiais, leidiniais, suvenyrais. Atstovai mielai dalijose savo patirtimi,  įsisavinant Europos žuvininkystės fondo lėšas. Ši patirtis – tai  svarbiausia, ką lietuviai  parsivežė iš taptautinės turizmo ir žvejybos mugės Seinuose.

    Tikimės, kad trečią kartą surengtoje tarptautinėje turizmo ir žvejybos mugėje Seinuose pristatyti Plungės rajono turizmo ištekliai sudomino renginio lankytojus. Dukart iš parodos parvežti prizai ir diplomai įpareigoja  nenuleisti rankų, stengtis populiarinti savo kraštą, tikintis gausesnio lankytojų būrio ir Plungės rajono žinomumo.

Informaciją parengė
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Jonušienė

Nuotraukų autorė – Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkė Dalia Jankauskienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.