Tarptautinė stovykla – ne tik ištvermės patikrinimas

2019-10-07


 

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos 20-čiai jaunuolių  mokslo metų pradžia buvo skirta ne tik tradiciniams mokslams.

Lenkijos ambasados Lietuvoje kvietimu, gavus pritarimą iš  Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie LR krašto apsaugos ministerijos, gimnazistai buvo išvykę atstovauti Lietuvai tarptautinėje „Karinių klasių“ stovykloje  Žagan sausumos batalione, Lenkijoje. Lietuvos atstovai šioje stovykloje dalyvavo pirmą kartą, ir ši garbė patikėta alsėdiškiams.

5-oji tarptautinė „Karinių klasių“ jaunimo stovykla skirta Lenkijos įstojimo į NATO 20-mečiui ir Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-osioms metinėms. Iš viso dalyvavo net 19 komandų iš Lenkijos, Rumunijos, Ukrainos ir Lietuvos.

Pasak stovykloje dalyvavusių alsėdiškių,  smagu, kad stovyklos metu didelis dėmesys buvo skiriamas ne tik susipažinimui su karine – istorine tematika, bet  ir kultūros pažinimui.
Aplankytas Boleslawiec miesto istorijos muziejus ir keramikos dirbtuves, didžiulį įspūdį paliko apsilankymas Gross Rosen muziejuje,  pažintinė ekskursija Grodziec pilyje.

Nuolat įvairiose šauliškose stovyklose dalyvaujantis abiturientas Modestas Kontrimas grįžęs pasakojo, kad  jam buvo labai įdomu stebėti Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių skirtumus.

„Labai buvo įdomu bendrauti su užsieniečiais ir dalytis patirtimi apie šaulišką veiklą, kaip ji vykdoma kitose šalyse. Man smagiausia, kad susiradau labai daug draugų – lenkų, rumunų, ukrainiečių – su jais ir grįžęs palaikau ryšį“, – dalijosi įspūdžiais Modestas.

Stovyklos dalyviai lankė ir Snieznik 10-osios brigados šarvuočių kavaleriją, išbandė  treniruočių mokymo sistemą, vyko mokymai  šaudymo stimuliatoriumi. Jaunasis šaulys Edvinas Baltutis paklaustas apie stovyklos įspūdžius, jais dalijosi nesustodamas:  „Per užsiėmimus teko išrinkti ir surinkti ginklus, vyko šaudymo rungtys. Labai įdomios buvo maskavimosi pratybos, –  kaip miške užmaskuoti automobilį bei užsimaskuoti patiems su specialiais dažais, susiręsti laikiną pastogę ir būti kuo mažiau pastebimiems. Man patiko praktika, kai mokėmės apsigynimo veiksmų, nebandydami nieko sužeisti, o tik apsiginti“.

Edvinas pasakojo, kad  per visą stovyklos laiką nestigo geros nuotaikos bei naujų pažinčių, visa grupė buvo susitelkusi ir itin gerai atliko komandines užduotis. Apie išmoktas komandinio darbo subtilybes pasakojo ir abiturientas Antanas Austys. Vaikinui imponavo itin gera stovyklos atmosfera, supantys geri žmonės. „Jeigu tik pasitaikytų antra proga, būtinai važiuočiau vėl“, – sakė Antanas.  Galimybe pasinaudoti antru šansu norėtų beveik visi stovyklos dalyviai. Vieniems imponavo draugystė su bendraamžiais, kitiems, nesvarbu kiek per dieną būtum nuvargęs, – kiekvieną vakarą vykusios diskotekos, tretiems – drausmė ir pagarba vienas kitam.  

Kiekvieną dieną dalyvių laukė vis kitos užduotys, o jų buvo pačių įvairiausių – nuo karinių dėžių su karine amunicija pernešimo iki pirmosios pagalbos sužeistajam suteikimo, telefoninio ryšio pajungimo. Vyko ir šaudymo varžybos, kuriose alsėdiškiai buvo lyderiai, įspūdį paliko logistikos ABC rungtis.

Sunkiausia buvo piešpaskutinė stovyklos diena. Tą dieną vykusios 8 kilometrų bėgimo su kliūtimis varžybos daugeliui atmintin įsirėžė ilgam. Augustas Andruška ir Saulė Maslauskaitė sakė, kad šios varžybos pareikalavo daug energijos ir pasiruošimo.

Stovykloje dalyvavo ir merginų būrys – jos daugiau buvo atsakingos už komunikaciją, bendravimą, vidaus tvarką.  Greta Mažrimaitė,  Paulina Vytytė, Inga Višinskaitė, Karolina Daukintytė, Evelina Vytytė – visos kaip viena kartojo tą patį, jog pateko į labai draugišką aplinką, kurioje visi buvo pasiruošę vieni kitiems padėti, kad patobulino anglų kalbos kalbėjimo įgūdžius, kad susirado naujų draugų, kad gali laisvai ir lengvai bendrauti. Merginos, kaip ir kalbinti vaikinai, jei tik galėtų, norėtų vykti į stovyklą dar kartą.

Apie tai, kad stovykloje alsėdiškiai buvo tinkamai pasiruošę ir puikiai atliko jiems patikėtas užduotis, liudijo ir  mokinius lydėję fizinio ugdymo mokytojai – Jurgita Krasauskienė ir Aurimas Grybauskas.

Stovyklos uždaryme plevėsuojant Lietuvos vėliavai, susumavus rezultatus, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos komanda paskelbta laimėjusi 2-ą vietą. Komandai įteikta taurė, dovanos ir suvenyrai.

Ieškodama rėmėjų šiai atsakingai kelionei, gimnazijos bendruomenė beldėsi į įvairias duris. Dėkingi esame Plungės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybai, patikėjusiai, jog jų prisidėjimas prie šios kelionės paskatins jaunimą dar aktyvesnei veiklai ir naujoms bendradarbiavimo galimybėms.

Spalio 24 dieną stovyklos dalyviai kviečia rajono jaunimą į Alsėdžius, kur vyks renginys, skirtas Lietuvos šaulių sąjungos metams. Renginyje jaunimas pristatys stovyklos veiklas, pakvies  išbandyti įvairias situacijas bei dalyvauti lyderystės pamokose, kurias ves Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Valdemaras Rupšys, Lietuvos šaulių sąjungos vadas Gintaras Koryzna,  atlikėjas Gabrielius Liaudanskas – Svaras, „Trimito“ žurnalo korespondentas Valdas Kilpys ir kiti.

Į susitikimą bus kviečiami ir rajono pedagogai.

 

Informaciją parengė Daiva Gramalienė

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.