Tarptautinė šeimos diena

2013-05-15

 

      Gegužės 15-oji  – Tarptautinė šeimos diena. Ji švenčiama nuo 1994 metų, Generalinės Jungtinių Tautų Asamblėjos (1993 m. rugsėjo 20 d.) sprendimu. Šios dienos tikslas – atkreipti pasaulio bendruomenės dėmesį į daugybę problemų, kurios kyla šeimose.

      Statistikos departamento duomenimis, Plungėje 2011 metais santuokų buvo užregistruota 233, o 2012 metais – 253. Tačiau ištuokų 2011 metais buvo užregistruota 106, o 2012 metais  -133. Taigi,  ištuokų kiekvienais metais vis daugėja. 2011 metais Plungės rajone buvo užregistruotos 155 socialinės rizikos šeimos.

      Gyvenimas pilnoje ir pilnavertėje šeimoje yra stabilios psichikos pagrindas ir galimybė asmenybei augti bei dvasiškai tobulėti. O kad šeima būtų pilna ir pilnavertė, į ją tenka daug investuoti: materialių gėrybių, bet žymiai daugiau – dvasinių pastangų. Šeima – tai vienintelis turtas, į kurį verta investuoti. Meilė, laikas, prisirišimas, užuojauta, dėmesys, bendrumo ir šilumos jausmas, kurį suteikia vos keli žmonės, kuriuos vadiname šeima. Tai vieta, kur turėtų būti gera, jauku ir saugu.

      Vaiko elgesio bei emocijų išraiškos sunkumai dažnai priklauso nuo santykių šeimoje. Šeima vaikui – kaip tvirtovė, kurioje užtikrinamos jo moralinės ir materialinės teisės, socialinė gerovė. Svarbiausia – skirti vaikui pakankamai laiko. Labai svarbu  kalbėtis apie tai, ką vaikas daro, mato.

      Lietuvoje yra nustatyta, kaip tikrinti nėščiąsias, o gimus kūdikiui tiesiog sudaromas jo priežiūros ir auginimo planas, apimantis ne tik reguliarius sveikatos patikrinimus, bet ir mitybą, mankštinimą, skiepijimą. Taip galima aptikti labai anksti prasidedančius nukrypimus nuo normalios augimo tėkmės ir imtis priemonių. Šeimos gydytojas, pastebėjęs nukrypimų,  turi galimybę ir pareigą kreiptis į bet kurį reikalingą specialistą pagalbos, pasinaudoti jo patarimais. Geriausia, jeigu sveikatą taip prižiūrėtume ne tik vaikystėje, bet ir vėliau, jau baigę mokyklą, pradėję savarankišką gyvenimą. Reikia reguliariai apsilankyti pas šeimos gydytoją, patikrinti, ar mūsų gera savijauta atitinka objektyvius tyrimo duomenis.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.