Tarp  dalyvių – ir ukrainietis, ir kretingiškiai

2022-12-08

Plungėje, akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje, vyko mūsų krašto kaimo bendruomenių sunkiosios atletikos ir štangos spaudimo varžybos. Jose išmėgino jėgas keturios dešimtys sportininkų, pagerinusių visą pluoštą Plungės rajono rekordų.     

Šios jėgos sporto šventės, tapusiomis tradicinėmis, pagrindinis rėmėjas – Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“ (LKSKA „Nemunas“), o vykdytojai – Plungės sporto ir rekreacijos centras ir Plungės rajono jėgos sporto klubas „Plungės meška“. 

Kaimo bendruomenių sunkiosios atletikos ir štangos spaudimo varžybos. Varžybų dalyviai
Varžybų dalyviai, Evaldo Zaniausko nuotrauka

Tarp merginų sunkiaatlečių atskirose svorių kategorijose nugalėtojomis tapo Lidija Žvinklytė, Vanesa Urbšytė, Auksė Jonušaitė, Eva Danilevičiūtė ir Augustė Jonušaitė. Pastaroji sportininkė, kaip ir sesuo Auksė, pasižymėjo ir spaudžiant štangą nuo suolelio: abi užėmė pirmąsias vietas savo varžybų grupėse. 

Vaikinų kompanijoje varžybų čempionais tapo Matas Laučys, Vilius Kaulius, Edgaras Budrys, Erikas Gužauskas ir Gabrielius Geryba. Pagyrimo žodžių nusipelnė ir keturiolikos metų ukrainietis David Epifancev, kuris savo svorio kategorijoje buvo antrasis. Taip pat gana gausus būrys jaunuolių bei vyrų išmėgino jėgas štangos spaudimo rungtyje. Svorio iki 74 kilogramų kategorijoje pirmavo Ernestas Kubilius (jo rezultatas – 80 kilogramų), iki 83 kg – E. Budrys (95 kg), per 83 kg – Tomas Šatkauskas (140 kg). Beje, po Tomo antrasis buvo Martynas Varpiotas (115 kg), o trečiasis – Saulius Diršliokas (110 kg).      

Kartu su daugiausiai sveriančiais stipruoliais štangą spaudė ir Kretingos rajono gyventojas Vaclovas Rimgaila, kuriam pakluso 100 kilogramų svoris (4-oji vieta). Belieka tik priminti, kad Vaclovas – buvęs Plungės sporto mokyklos auklėtinis, 2002 metų Lietuvos jaunių sporto žaidynių sunkiosios atletikos varžybų sidabro medalio laimėtojas. Į varžybas Plungėje atvyko su šią jėgos sporto šaką jau pamėgusia dukrele Ugne, kuri iškovojo antrosios vietos apdovanojimus.

Sportininkams, užėmusiems pirmąsias-trečiąsias vietas – įteikti specialiai toms varžyboms pagaminti LKSKA „Nemunas“ medaliai. Taip pat šios asociacijos taurėmis pagerbti per 2022 metus labiausiai pasižymėję sunkiaatlečiai: Auksė Jonušaitė, Karina Lukošiūtė, V. Urbšytė, Mantas Lukšas, Justas Mikšta ir E. Gužauskas. Taip, mūsiškiams metų bėgyje sekėsi – Lietuvos sunkiosios atletikos čempionatuose laimėta net vienuolika medalių, o viena kita atskirų amžiaus grupių atletų rinktinė nudžiugino aukštomis vietomis komandinėje įskaitoje.                    

Plungės sporto ir rekreacijos centro inf. 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.