Tarmiška literatūrinė muzikinė kompozicija „Laimė gyventi“ (arba „Sãva“)

2017-02-13

 

 

       Šiaulių valstybinio dramos teatro aktoriai Monika Šaltytė ir Juozas Bindokas jau ne pirmą kartą atranda kūrybinę bendrystę poetiniuose skaitymuose klasikinėse erdvėse ir už jų ribų.

       Bendradarbiaudami su Šiaulių „Laiptų“ galerija, jau dešimtmetį aktoriai puoselėja tradiciją Vasario 16-ą paminėti skaitant lietuvių autorių poeziją miesto maršrutiniame autobuse (beje, šis sumanymas buvo pastebėtas ir įvertintas Prezidentės – kaip vienas iš originalių būdų švęsti Valstybės šventę). Programa „Laimė gyventi“ gimė, kuomet Juozas Bindokas surado tarmiškus Onutės Drobelienės pasakojimus dzūkiškai. Pasakojimus apie gyvenimą, grybus, gimimą, mirtį ir kiaules… Monikos Šaltytės skaitomų Marcelijaus Martinaičio „Kukučio baladžių“ herojus tarsi antrino dzūkelių istorijoms, atskleisdamas kasdienybės poeziją.

       Pasakojimus ir eiles puikiai sujungė grupės „Auksa žovis“ narių Severino Norgailos (gitara, vokalas) ir Austėjos Gendvilaitės (smuikas, vokalas) sukurtos ir žemaitiškai atliekamos dainos.

       Penkiasdešimties minučių trukmės programos klausosi pati įvairiausia auditorija – nuo jauno iki seno. Kiekvienas suranda sau jautrių dalykų, gyvenimiško šmaikštumo. Tai puiki proga iš naujo išgirsti (o gal išgirsti pirmąkart) skirtingas lietuviškas tarmes.

       Nemokamas renginys skirtas Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti.

       Maloniai kviečiame.

 

Žemaičių dailės muziejaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.