Talentingiausi krepšinio penkiolikmečiai susirinko į pirmąją stovyklą

2015-10-16

       Savaitgalį Vilniuje vyko pirmoji naujo „Talentų U15 kartos” ciklo stovykla, skirta žaidimui vienas prieš vieną. Jos metu talentingiausi Lietuvos penkiolikmečiai krepšininkai ir krepšininkės gavo ne tik praktinių žinomiausių Lietuvos specialistų pamokų, bet ir galingą psichologinį užtaisą.

Merginų rinktinė. Patricija Biečiūtė Nr. 13
Vaikinų rinktinė. Rokas Rutkus Nr. 10, Laurynas Vaištaras Nr. 12

       Pirmojoje stovykloje dalyvavo ir Plungės SRC krepšininkai – Laurynas Vaištaras, Rokas Rutkus ir Patricija Biečiūtė. Laurynas ir Rokas treniruojasi pas Virgilijų Lapį, o Patricija – pas Editą Lapienę.

       „Prisiminkite, kad žaidimas vienas prieš vieną yra jūsų vizitinė kortelė. Visąlaik turite mąstyti, būti žingsniu greitesni už varžovus”, – pradėdamas 2001 m. gimusių vaikinų treniruotę, šeštadienį sakė olimpinis čempionas Šarūnas Marčiulionis.

       Be Š. Marčiulionio, individualius talentingų vaikinų ir merginų įgūdžius tobulino Europos čempionas ir olimpinės bronzos laimėtojas R. Šiškauskas, Europos čempionė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, pasaulio čempione tapusios U19 rinktinės strategas Kazys Maksvytis, žinomi treneriai Alfredas Vainauskas ir Vytautas Valiulis, Lietuvos vyrų rinktinės kinezioterapeutas Petras Mikučionis.

       Stovykla Š. Marčiulionio krepšinio akademijoje prasidėjo penktadienį po pietų įžanginiu projektą kuruojančio Lietuvos jaunimo rinktinių vyr. trenerio Rolando Radvilos žodžiu.

       „Mūsų tikslas, – kad jūs papildytumėte Lietuvos rinktines. Pirmiausia – šešiolikmečių. Būtų puiku, kad bent vienas jūsų ateityje žaistumėte ir Lietuvos nacionalinėje vyrų ar moterų rinktinėje. Tačiau tam reikia dirbti, neapsvaigti nuo laimėjimų, nepasijusti žvaigžde. Tada jums plos tūkstančiai žiūrovų”, – sakė R. Radvila.

       Jis papasakojo alegoriją apie senovę, kai sausakimšoje arenoje vienišas gladiatorius turėjo kautis savotiškus keturis kėlinius su skirtingais žvėrimis – nuo vilko iki liūto.

       Įkvepiančią kalbą apie begalinį norą žaisti krepšinį projekto dalyviams ir jų tėvams pasakė „Talentų U15 kartos” ambasadorius, vienas geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų R. Šiškauskas. Vaikams buvo įteiktos krepšinio aprangos ir bateliai.

       Pernai startavusio projekto „Talentų U15 karta” tikslas – padėti tobulėti jauniems (iki 15 metų) perspektyviausiems krepšininkams, kurie ateityje gali papildyti nacionalines rinktines ir profesionalius krepšinio klubus.

       Šį projektą drauge su Lietuvos krepšinio federacija iš dalies finansuoja “FIBA Europe”.

Projektą, kuris vykdomas visą sezoną, sudaro 5 stovyklos. Jos rengiamos kas du mėnesius vis kitame Lietuvos mieste. „Talentų U15 kartos” šio sezono projektą planuojama baigti tarptautiniu turnyru.

       Vaikinų treneris yra Edvinas Justa (Vilniaus Š. Marčiulionio krepšinio akademija), o merginų – Aušra Naidėnienė (Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokykla).

       “Talentų U15 karta” – ilgalaikis projektas. Kasmet bus organizuojama nauja jaunučių (iki 15  metų) krepšininkų atranka. Visi projekto dalyviai gauna treniruočių aprangas, atliekami išsamūs jų fiziniai bei medicininiai tyrimai. Pagal juos specialistai sudaro individualias rekomendacijas, ką reikia tobulinti, kaip maitintis ir kokio režimo laikytis. Specialistai prižiūri vaikus ištisus metus.

 

Parengta pagal www.musukrepsinis.lt

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.