Švietimo ir mokslo ministrės vizitas Plungėje

2017-08-24
 
 
Penktadienį, rugpjūčio 18 d., Lietuvos Respublikos Seimo nario Jono Varkalio ir Plungės rajono savivaldybės mero Audriaus Klišonio iniciatyva Plungėje lankėsi Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Apsilankymo tikslas – susipažinti su švietimo situacija Plungės rajono savivaldybėje bei aptarti galimus pokyčius šioje srityje. 

Plungės rajono savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje ministrė susitiko su Plungės rajono savivaldybės vadovais, švietimo, verslo, pramonės, socialinių įstaigų atstovais.

Susitikimo pradžioje laikinai einantis Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pareigas Gintautas Rimeikis pristatė bendrą švietimo situaciją Plungės rajono savivaldybėje, mokyklų tinklo pertvarką, aptarė kylančius iššūkius ir problemas. Mažėjantis mokinių skaičius, senstantis pedagogų kolektyvas, ikimokyklinio ugdymo pedagogų trūkumas, lėšų trūkumas mokymo priemonėms įsigyti, pedagogų kvalifikacijai kelti, psichologų mokyklose stoka, problemiškas tarpinstitucinis bendradarbiavimas – problemos, kurias įvardino G.Rimeikis savo pranešime. Nežiūrint to, yra kuo pasidžiaugti: piniginėmis premijomis paskatinti gabiausi mokiniai, nuo šių mokslo metų bus finansuojamos į neformaliojo ugdymo užsiėmimus vykstančių vaikų kelionės išlaidos, švietimo įstaigos remontuojamos, didėja abitūros egzaminų šimtukininkų skaičius.

Jurgita Petrauskienė, kreipdamasi į susitikti su ja atvykusius žmones, kalbėjo, kad švietimo situacija kiekvienoje savivaldybėje kitokia, todėl ją įvertinti geriausiai gali tie, kurie yra arčiausiai – vietos švietimo bendruomenė.

Viešnia apžvelgė, kokius darbus ministerija planuoja nuveikti: bus peržiūrimos pedagogų ruošimo studijų programos, tobulinama kvalifikacijos kėlimo sistema, planuojama mokytojams už darbą įvesti etatinį apmokėjimą, tikimasi pakeisti finansavimo sistemą, planuojama ugdymo turinio pertvarka ir pan. Kalbėta ir apie egzaminų vertinimą. Pasak J. Petrauskienės, valstybiniai egzaminai turi išlikti, bet jie neturėtų nulemti mokinio galimybės studijuoti norimą specialybę. Tad planuojama įvesti kaupiamąjį balą. Pliusų mokiniui turėtų pridėti savanoriavimas ar kitokia neformali veikla. Ministrė užsiminė ir apie tai, kad turėtų kilti patekimo į universitetus balas.

Klausimų J. Petrauskienei turėjo ir mūsų pedagogai. Ministrei išsakytos pastabos dėl nepakankamo dėmesio ikimokykliniam ugdymui, psichologų trūkumo mokyklose (iš 15 Plungės rajono savivaldybės mokyklų šis specialistas dirba vos dviejose), problemų įsigyjant mokyklines uniformas, draudimo mokykloms turėti dienos centrus ir pan.

Vėliau ministrės vizitas tęsėsi Kulių ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijose. Plungės rajono savivaldybė ieško galimybių šių dviejų ugdymo įstaigų veiklą specializuoti: Kulių gimnazijoje ugdymas vyktų akcentuojant medicinos ir sveikatingumo, Žemaičių Kalvarijos gimnazijoje – verslumo ir robotikos sritis. Pokyčius planuojama įgyvendinti bendradarbiaujant su aukštosiomis šalies mokyklomis, pramonininkais ir verslo atstovais.

 

 
 

Plungės rajono savivaldybės administracijos
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Dangirutė Vaškienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.