Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė lankėsi Plungės specialiojo ugdymo centre

2016-11-14

 

       Š. m. lapkričio 11 d. švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė apsilankė Plungės specialiojo ugdymo centre, kuriame ugdomi intelekto sutrikimų turintys vaikai. Iš viso čia mokosi 83 mokiniai iš įvairių šalies savivaldybių, 33 iš jų turi autizmo spektro sutrikimų. Ministrė susipažino su centro veikla, apžiūrėjo patalpas, pabendravo su kolektyvu, vaikais.

       Plungės specialiojo ugdymo centre pagal individualizuotas pradinę, pagrindinę ir socialinių įgūdžių programas ugdomi mokiniai, turintys didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių. Čia su jais dirba pedagogai, pagalbos mokiniui specialistai: sveikatos priežiūros specialistas, dietistas, socialinis pedagogas, logopedas, psichologo asistentas, tiflopedagogas, mokytojų padėjėjai. Centre dirbantys Švietimo pagalbos ir konsultavimo skyriaus specialistai teikia metodinę pagalbą šalies pedagogams, švietimo pagalbos specialistams bei tėvams ar globėjams, dirbantiems su autizmo spektro sutrikimų turinčiais vaikais. Taip pat jie rengia išvažiuojamąsias konsultacijas į kitas švietimo institucijas, ruošia rekomendacijas autizmo spektro sutrikimų turinčių vaikų ugdymui, vykdo kvalifikacijos tobulinimo renginius šalies pedagogams.

       Centro edukacinė aplinka pritaikyta specialiųjų poreikių mokiniams – įrengti atsipalaidavimo kambariai, treniruoklių salė, poilsio zonos lauke ir klasėse.

Plungės rajono savivaldybės informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.