Švietėjiškos gyvulininkystės programos „Augink, rūpinkis, mylėk“ veiklos Plungės lopšelyje-darželyje „Rūtelė”

2018-05-07

Plungės lopšelis-darželis „Rūtelė“ visus 2017-2018 mokslo metus dalyvavo Žemės ūkio ministerijos, programos LEADER ir Žemdirbių mokymo metodikos centro (PLŽMMC) švietėjiškoje gyvulininkystės programoje „Augink, rūpinkis, mylėk“.

Programos tikslas – skatinti vaikų domėjimąsi tradicinėmis gyvulininkystės šakomis.

 

Kiekviena įstaigos grupė galėjo rinktis jai patinkančias šakas ir visus mokslo metus organizuoti ugdomuosius renginius, integruojant gyvulininkystės temas į kasdienę veiklą. Projekto metu darželyje organizuotos edukacijos, degustacijos, praktiniai užsiėmimai (vilnos vėlimas, žvakių gamyba, pieno kokteilių plakimas, medaus pyragų, sausainių, meduolių kepimas, kiaušinių marginimas vašku ir kt.), parodos, spektakliai. Laimėtos VšĮ „EKOagrus“  užduočių knygelės „Ekotakučiu – ten, kur sveika ir skanu“ padėjo įtvirtinti gyvulininkystės temą visų amžiaus grupių auklėtiniams.

 

Visose ikimokyklinio amžiaus vaikų grupėse kalbėjome apie vaikams žinomus gyvulininkystės produktus, žaidėme kūrybinius žaidimus, rankdarbiavome, žinias gilinome ir įtvirtinome programos užduočių knygelėse. Ugdomųjų veiklų metu minėme mįsles, minkles, prisiminėme priežodžius ir patarles apie naminius gyvūnus, sekėme pasakas, jas inscenizavome, dainavome dainas, pasakojome linksmas istorijas, žaidėme žaidimus, ėjome ratelius. Naudodami dėliones ir stalo žaidimus, lyginome naminius ir laukinius gyvūnus, paukščius pagal jų gyvenimo būdą, rūšis, įvairius požymius. Daug dėmesio skyrėme ūkio temai, – kokie ūkiai būna, išsiaiškinome, kokiais įrankiais ir padargais ūkininkai naudojosi seniau, kokia šiandienė technika.

 

Džiaugiamės puikiu mūsų rajono ūkininkų bendravimu su ugdytiniais ir bendradarbiavimu, integruojant gyvulininkystės temas į ugdymo procesą. Ūkiuose vaikai turėjo galimybę iš arti apžiūrėti karves, veršiukus, kiaules, vištas, antis, žąsis, ožkas, avis, triušius, susipažinti su žemės ūkio technika ir padargais. Labai buvo įdomu bitininko sodyboje, kur susipažinome su bitėmis, aviliais, medaus sukimo technika, ragavome medaus ir jo produktų. Smagu buvo ir pienininkystės ūkyje, kur pamatėme ne tik karves ir veršelius, bet ir milžinišką pieno šaldytuvą, stebėjome sūrio gamybą, galėjome paragauti pieno produktų. Daug dėmesio ir nuolatinio rūpesčio sulaukė edukacija „Magiški kiaušiniai“, kurios metu galėjome stebėti, kaip ritasi 7 skirtingų veislių viščiukai, pirmąsias 5 jų gyvenimo dienas, mokėme juos lesti, gerti ir tarpusavyje draugauti.

Tikime, kad integruota gyvulininkystės programa į ugdymo procesą praturtino mus naujomis žiniomis, suteikė smagių patyrimų ir kūrybinių minčių ateičiai.

 

 

 „Rūtelės“ direktorė Kristina Valienė

 

 

 

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.