Švietėjiškoji gyvulininkystės programa vaikams startuoja vėl. Kviečiame teikti paraiškas

2017-02-13

 

       Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ir programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras (PLŽMMC) įgyvendina švietėjišką gyvulininkystės programą (Programa), kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste. Nuo vasario 6 d. iki kovo 10 d. skelbiamas kvietimas ugdymo įstaigoms teikti paraiškas dalyvauti Programoje. 

       Įgyvendinant Programą, vaikai ir jaunimas susipažins su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais. Taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.

       Programa skirta:

       Paraiškos pagal Programos I-III modulius priimamos iš visų Lietuvos apskričių.

       Paraiškos teikiamos nuo vasario 6 d. iki kovo 10 d. elektroniniu paštu  info@zmmc.lt  arba paštu: Programos „Leader” ir žemdirbių mokymo metodikos centras, Universiteto g. 8A, Akademija, 53341 Kauno r.

       Kaip vyks programos įgyvendinimas

       Paraiškos pagal Programos I-III modulius priimamos iš visų Lietuvos apskričių: iš kiekvienos apskrities pagal Programos I ir III modulius atskirai atrenkama po 3 paraiškas (proporcingai pagal pateiktų paraiškų skaičių iš miesto ir iš kaimo); iš kiekvienos apskrities pagal Programos II modulį atskirai atrenkama po 4 paraiškas (2 iš miesto ir 2 iš kaimo).

       Atrinktos įstaigos bus aprūpintos (organizatorių lėšomis) mokomąja medžiaga ir priemonėmis, skirtomis vaikus ir jaunimą šviesti apie gyvulininkystę.

       Įgyvendinantys Programos I modulį savarankiškai vykdys švietėjišką veiklą savo švietimo įstaigoje pagal suteiktą mokomą medžiagą ir priemones bei dalyvaus PLŽMMC organizuojamoje ūkinių gyvūnų parodoje arba mugėje. Įgyvendinantys II modulį taip pat savarankiškai vykdys švietėjišką veiklą savo įstaigoje ir dalyvaus PLŽMMC organizuojamoje pažintinėje išvykoje į ūkininko ūkį arba žemės ūkio bendrovę. Įgyvendinantys III modulį vykdys švietėjišką veiklą ir dalyvaus PLŽMMC organizuojamoje pažintinėje išvykoje į mokslo ir studijų instituciją.

       Pasibaigus švietėjiškajai veiklai, dalyvavusieji Programoje turės galimybę pademonstruoti, ką jie sužinojo apie gyvulininkystę, ir dalyvauti kūrybiniame konkurse.

       Svarbi informacija apie paraiškų pildymą

       Susidomėjusiems ir norintiems dalyvauti Programoje reikia užpildyti paraiškos formą (žr. apačioje).  Kartu su paraiška būtina pridėti šiuos dokumentus: pareiškėjo juridinio asmens registravimo pažymėjo ir steigimo dokumentų kopijas, asmens, atsakingo už programos modulio įgyvendinimą, gyvenimo aprašymą (CV). Pareiškėjas su paraiška gali pateikti kitus papildomus dokumentus, kurie, jo manymu, gali būti svarbūs vertinant paraišką. Svarbu: pareiškėjas privalo pasirašyti kiekvieną pridedamų dokumentų lapą.

       Paraiškos, pateiktos po kvietime nustatyto termino, nepriimamos.

       Viena ugdymo įstaiga gali teikti vieną paraišką.

       Pareiškėjų pirmumo vertinimo kriterijai

       Pareiškėjas paraišką dalyvauti Programoje teikia pirmąjį kartą arba ankstesniais metais pateikė paraišką, bet nebuvo patvirtintas Programos dalyviu pagal Įsakymo 27 punktą; prisideda savo lėšomis, tinkamomis finansuoti Programos modulio įgyvendinimą; prisideda nuosavais ištekliais (technologine, kompiuterine įranga ir kt.); pareiškėjo iniciatyva ūkininkas arba žemės ūkio bendrovė įtraukiama į Programos modulio įgyvendinimą; vykdyta (-oma) veikla ir patirtis gyvulininkystės srityje.

       Daugiau informacijos:

       TEISč–S AKTAI

 

Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro inf.
http://www.zmmc.lt/
 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.