Šventiškas ir įdomus Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis Karklėje

2016-06-22

       Birželio 17-19 d. Karklėje, Klaipėdos r., poilsiavietėje ,,Žilvitis“, vyko respublikinis Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos sąskrydis, skirtas Vietos bendruomenių metams. Savaitgalis tiesiog kunkuliavo nuo gausybės renginių. Po audringo penktadienio Plungės rajonui  sąskrydyje  atstovavo  daugiau negu 30 dalyvių iš Prūsalių, Žemaičių Kalvarijos, Žlibinų, Šateikių,  Babrungo, Kulių,  Platelių, Šarnelės, Narvaišių, Milašaičių kaimo bendruomenių. Mūsų rajono atstovai aktyviai dalyvavo visose varžytuvėse, nors prizinių vietų ir neužėmė.

       Atvykę į renginio vietą, įsikūrėme savo kiemelį, užkūrėme ,,židinius“, ant kurių virėme pusmarškonę bulvių košę su spirgų padažu ir užsigėrėme naminiu raugintu pienu. Taip pristatėme savo regiono žemaitišką patiekalą. Košę virė Platelių ir Prūsalių ,,Liepupė“ bendruomenių atstovai, visus gira vaišino Šateikių kaimo bendruomenė, Žemaičių Kalvarija  ir Žlibinai pasirūpino malkomis, bulvių kibirą paruošė Kulių bendruomenė ,,Alantas“, o visi kiti statė palapines, puošė aplinką, serviravo stalą.  

       Teatralizuotas sąskrydžio atidarymas, svečių sveikinimai ir iškilminga bendruomenių eisena pajūriu pakylėtai, šventiškai ir įspūdinai nuteikė šventės dalyvius. Galingos bangos ir stiprus vėjas dar kartą priminė, kad tik BENDRUMAS MUS VIENIJA. Įdomi ir spalvinga skėčių alėja, amatininkų dirbtuvių bei bendruomenių kiemelių lankymas buvo  ir patirties pasidalijimo šventės dalis. Vaišinome vieni kitus savo krašto pagamintais tradiciniais valgiais, bendravome, džiaugėmės jaunimo ,,deimančiukų“ koncertu, o bendruomenių norų išsipildymo akcija – balionų skrydis – nuteikė naujiems ir prasmingiems darbams.

Dangirutė Pakalniškienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.