Šventė, skirta Jakovo Bunkos 90-ies metų jubiliejui paminėti

2013-07-09

 

 

    2013 metų liepos 13 dieną, 14 valandą, Plungės kultūros centras, Plungės bendruomenė ir Žemaitijos tautodailininkai kviečia kartu švęsti žinomo medžio meistro, Lietuvos tautodailininkų sąjungos ir Lietuvos kūrėjų asociacijos nario, Plungės garbės piliečio Jakovo Bunkos 90-ies metų sukaktį. Šiai progai neseniai išleista knyga  „Jakovas Bunka“. Šiame leidinyje yra pateiktas ne tik menininko būties ir kūrybos įprasminimas, bet ir spalvinga Plungės žydų istorija.

    Jakovas Bunka yra vienintelis tautodailininkas žydas Lietuvoje. Apie šį unikalų meistrą yra sukurti keturi dokumentiniai filmai lietuvių, vokiečių, Izraelio ir Pietų Afrikos režisierių bei kūrybinių grupių. Gimęs ir užaugęs lietuviškoje aplinkoje, matydamas gyvas lietuvių liaudies meno tradicijas, bendradarbiaudamas su kitais medžio meistrais, ir pats formavosi kaip originalus kūrėjas, turintis išskirtinį braižą. Jo išdrožinėtos skulptūros buvo eksponuojamos daugelyje parodų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jakovas Bunka žinomas ne tik kaip interjerinės, kamerinės skulptūros meistras, bet ir kaip monumentalių darbų autorius. Meistro sukurtos ir išdrožinėtos skulptūros ženklina žydų kapavietes Šateikiuose, Vieštovėnuose, Milašaičiuose, Plateliuose, Tveruose, Kaušėnuose.

    Jakovas Bunka yra surengęs savo kūrybos parodas Meksikoje, Izraelyje ir net aštuonias – Lietuvoje. Jis yra apdovanotas Meno saviveiklos žymūnų ženkleliu ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi. Jakovas Bunka – ryški asmenybė ir įdomus menininkas, įspaudęs savitą pėdsaką Žemaičių tautodailės istorijoje.

    Kviečiame liepos 13 d., 14 val., susitikti Plungės kultūros centre Jakovo Bunkos knygos ir kūrybos pristatyme.

Kultūros centro informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.