Plungės kultūros centras plungiškius bei kitus kultūros ir meno gerbėjus nuolat stebina į vairių projektų bei renginių gausa. Juose laukiami jauni ir seni, patyrę ir pradedantieji kultūros bei meno kūrėjai, mėgėjai. Susidomėjusiųjų netrūko ir praėjusio šeštadienio popietę, kuomet Kultūros centras sukvietė sveikus ir negalią turinčius vaikus bei jaunimą į gražų, šiltą ir prasmingą projekto „Mes esame vienodi, mes norime būti kartu“ renginį . Jį piligrimais prisistatę vedėjai – Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Teatro katedros studentai – pavadino Draugystės sodu.
Pagrindinė šio projekto idėja – skatinti sveikus ir negalią turinčius vaikus bendrauti, draugauti. Galima pasidžiaugti, kad kaskart ši idėja suvienija vis daugiau žmonių, kurie su didžiuliu užsidegimu į sitraukia į meninę veiklą. Bendradarbiaudami ir kartu kurdami, jauni žmonės aplinkiniams demonstruoja ne tik gražius tarpusavio santykius, bet ir tampa puikiu pavyzdžiu kitiems, formuoja kitokią visuomenės nuomonę.
Šeštadienį vykęs projekto „Mes esame vienodi, mes norime būti kartu“ renginys jau – tryliktasis. Nors kaskart jo dalyviai susirinkusiuosius nustebina vis nauja programa, kurioje vietą randa ir vaidinimai, ir dainos, ir šokiai, neapsieinama be per ilgus projekto metus susiformavusių tradicijų. Viena tokių – kalėdinė mugė.
Apsilankiusieji joje nenusivylė ir šį kart. Buvo galima išvysti į vairiausių vaikų ir jaunimo rankomis pagamintų į mantrių žaislų, megztų kojinių ir kepuraičių, kalėdinių dekoracijų ir kitų širdžiai mielų smulkmenų, kurioms atsispirti galėjo tik retas mugėje apsilankęs plungiškis ar iš kitur atvykęs svečias. Įsigyti neį galiųjų sukurtų darbelių nekantravo ne tik suaugusieji, bet ir vaikai.
Pasivaikščiojęs po per visą Kultūros centro fojė nusidriekusią mugę, gausus būrys susirinkusiųjų patraukė į salę, kur jų laukė itin šiltas bei jaukus sveikųjų ir neį galiųjų parengtas koncertas.
„Žmonėms nuolat trūksta laimės. Ne todėl, kad jos neturi, o dėl to, kad nemoka sustoti ir ja pasidžiaugti“, – sakė renginio vedėjai, kviesdami susirinkusiuosius pamiršti kasdienius rūpesčius ir pasimėgauti vaikų ir jaunimo dovanojamu koncertu.
Garbė pradėti projektą vainikavusį renginį teko šventės šeimininkams – Plungės kultūros centro kolektyvo „Žirginėliai“ merginų grupei, kuriai vadovauja Eglė Norkevičiūtė-Novoruckienė. Atidariusios menamas Draugystės sodo duris, šokėjos užeiti į gėrio kupiną sodą kvietė ir kitus koncerto dalyvius.
Gausiai susirinkusius žiūrovus savo dainomis, šokiais, muzika bei kitkuo džiugino Plungės specialiojo ugdymo centro sutrikusio intelekto vaikų vokalinio ansamblio „Dainorėliai“ ir Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos 4–6 klasių pianisčių choras, Plungės socialinių paslaugų centro neį galusis jaunimas ir Kulių kultūros centro Stalgėnų filialo dainavimo studija, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Rietavo viltis“, Plungės kultūros centro vokalinė grupė „Hello“.
Gerą nuotaiką publikai dovanojo ir Medingėnų jaunimo vokalinio ansamblio bei Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos Dailės skyriaus moksleivių jungtinis pasirodymas.
Džiugino ir iš Klaipėdos, Gargždų bei Telšių atvykusių kolektyvų muzikinės dovanos. Jungtiniai sveikųjų ir negalią turinčių vaikų pasirodymai abejingų nepaliko. Kitaip ir būti negalėjo, juk koncerte dalyvavę vaikai bei jaunimas, jų mokytojai bei šio projekto režisieriai Sigita ir Romas Matuliai ne vieną mėnesį liejo prakaitą, kad susirinkusieji į koncertą liktų ne tik maloniai nustebinti, bet ir išeitų patenkinti.
Jaukų ir šiltą renginį savo pasirodymu papuošė vienas ryškiausių jaunųjų estrados atlikėjų Ilja Aksionovas. Jo balsas skambėjo ir dainuojant koncertą vainikavusią dainą, kurią atliko visi projekto dalyviai.
Informacija parengta pagal laikraščio „Žemaitis“ korespondentės Gintarės Karmonienės medžiagą