Sveikų ir laimingų švenčių!

2015-12-22

 

 

     Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras visus sveikina su artėjančiomis šventėmis ir linki sveikatos, nes sveikata – išmintingųjų honoraras.

     Gausiai vaišėmis, skaniais, kvapniais patiekalais nukrautas stalas yra didelė pagunda visko paragauti, o praradus saiką – galima ir nukentėti. Persivalgymas – ne tik skrandžio apkrova, kai prastai jaučiamės nuo per didelio maisto ir gėrimų kiekio; persivalgymas gali išprovokuoti rimtas ligas. Persivalgius pablogėja bendra savijauta: gali svaigti galva, pykinti, darytis silpna. Dideliam maisto kiekiui suvirškinti reikia daugiau fermentų, organizmas dėl to patiria savotišką stresą. Daugiau darbo tenka skrandžiui, kasai, kepenims, tulžies pūslei. Visi šie organai turi dirbti didesniu pajėgumu. O jeigu šie organai yra silpnesni arba apie tai, kad jie negaluoja, dar nežinote, per didelis maisto ar gėrimų kiekis gali išprovokuoti negalavimą.

     Rūkymas stabdo virškinimo procesą ir paaštrina rėmens ir skrandžio skausmą. Cigaretes derėtų mesti į šalį. Virškinimą lėtina ir stiprūs alkoholiniai gėrimai – degtinė, brendis. Reikėtų žinoti, kad per didžiąsias šventes pagausėja apsinuodijimų ne tik maistu, bet ir alkoholiu. Todėl patartina alkoholį vartoti saikingai – jokiu būdu nepadauginti. Nerekomenduojama maišyti skirtingų alkoholinių gėrimų rūšių. Jei žmogus padaugino alkoholio, nepalikite jo be priežiūros viešumoje, nes jis gali prarasti orientaciją, sukelti konfliktų, nukentėti nuo aplinkinių ar panašiai.

      Keletas patarimų, kaip per šventes mėgautis ne tik artimųjų bendravimu, bet ir skaniais valgiais, gėrimais nekenkiant savo sveikatai.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.