Sveikos mitybos šventė Žemaičių Kalvarijos vidurinėje mokykloje

2014-11-05

 

       Šie metai – Vaikų sveikatos metai, todėl mokyklose ypač kreipiamas dėmesys į vaikų sveikatą, sveiką  mitybą.

       2014 m. spalio 16–23 dienomis Žemaičių Kalvarijos vidurinėje mokykloje vyko sveikatingumo savaitė VAISIŲ IR DARŽOVIŲ MITINGAS, kurios pagrindiniai dalyviai – 1–5 klasių mokiniai. Jie kartu su šeimų nariais kūrė darbelius iš įvairių vaisių ir daržovių, o jų mokytojos Irma Gedgaudienė, Irena Taujenienė, Dalia Raustienė, Alma Mikalauskienė bei penktokų klasės vadovė Laura Rojutė mokyklos antrajame aukšte surengė parodą iš vaikų suneštų darbelių. Be to, ilgųjų pertraukų metu antrame aukšte grojo muzika ir vyko šokiai.

       Sveikatingumo savaitės organizatorės – mokyklos sveikatos specialistė Inga Virketė, socialinė pedagogė Gitana Jurčienė ir direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui Lidija Ivinskienė – per pamokas pasakojo apie sveikos mitybos principus, taisykles ir kartu su mokiniais klijavo SVEIKOS MITYBOS PIRAMIDč˜. Šie darbeliai buvo suklijuoti į stendus, kad ir vyresnieji mokiniai galėtų prisiminti, kas sveika ir ką būtina valgyti, gerti, kokie produktai yra svarbūs žmogaus organizmui.

       Renginį vainikavo ketvirtokų, pasipuošusių vaisiais, kvietimas į šventinį šurmulį per ilgą pertrauką. Tuo metu visi susirinkusieji vestibiulyje buvo vaišinami obuoliais ir vynuogėmis, vyko Europos sveikos mitybos dienai ir sveikos mitybos trimestro paminėjimui skirta viktorina. Šioms progoms I. Virketės parengtas skaidres pristatė vyresniųjų klasių moksleivės Vaiva Raišutytė, Aušra Jonauskaitė, Agnė Vozgirdaitė. Į sveikatos dienos veiklą aktyviai įsijungė 11 klasės mokinės  Ernesta Šimkutė, Živilė Kaveckaitė, Erika Rimkutė, vaišinusios moksleivius sultimis, vaisiais.

       Visi šventės dalyviai tądien gavo daug teigiamų emocijų, pasivaišino vaisiais, o 1-5 klasių mokiniai gavo papildomą vitaminų dozę – vaisių ir sulčių pilnus maišelius, taip pat už aktyvų dalyvavimą šventėje – padėkos raštus. Šias dovanas mokyklai atvežė VšĮ „Kretingos maistas“.

       Mokiniai, kurie dalyvavo viktorinoje apie sveiką mitybą, apdovanoti Visuomenės sveikatos biuro  prizais – pieštukais, užrašų knygutėmis.        

       Tikime, kad mokiniai, nemažai sužinoję apie sveiką maistą, paskatins ir savo tėvelius dažniau pirkti ir krimsti sveikus produktus, malšinti troškulį sveikais gaiviais gėrimais.

 

Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė I. Virketė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.