Sveikatos inovacijų iššūkiai Europos mainų ir mokymosi programos URBACT projekte „4D Miestai“

2013-12-06

 

 

 

 

         Jau prabėgo beveik metai,  kai įgyvendinamas Europos mainų ir mokymosi programos URBACT projektas „4D Miestai“, kuriam vadovauja Igualados miesto (Katalonija, Ispanijos Karalystė) atstovai ir kuriame dalyvauja kitų 7 Europos miestų atstovai: Leeds (Jungtinė Karalystė), Novara (Italija), Tartu (Estija), Plungė (Lietuva), Brainport Eindhoveno Regionas (Nyderlandai), Verslo plėtros korporacija, Jena (Vokietija) ir Baia Sprie (Rumunija).

         „4D Miestai“ projektu siekiama vystyti Europos miestus, skatinti jų ekonominį ir socialinį vystymąsi, pasitelkiant galingą aljansą – sveikatos ir inovacijų sąjungą. Tai tikras iššūkis aštuoniems projekte dalyvaujantiems miestams, kurie ne tik dalijasi patirtimi, bet ir mokosi vieni iš kitų.

           Nėra lengva generuoti sprendimus, kurie pašalintų piliečių problemas, susijusias su sveikatos priežiūra, kaip ir nėra lengva tai paaiškinti visuomenei. Tačiau verta tai daryti – pirma, piliečiai patys dalyvauja šiame procese, antra – projektas skirtas jiems, siekiant pagerinti piliečių gyvenimo kokybę, įsidarbinimo galimybes ir paskatinti miestų, kuriuose jie gyvena, augimą…

           „Pilietis yra socialinių inovacijų išteklis. Jei miestas siekia kažko naujo, jis turėtų įsiklausyti į žmones ir išsiaiškinti, kaip tai padaryti. Diegiant socialines inovacijas, naudojamos esamos technologijos, tačiau siekiama, kad žmonės gyventų geriau negu iki šiol“, – teigia URBACT programos socialinių inovacijų ekspertas Peter Ramsden.

           Pristatome projekto „4D Miestai“ naujienlaiškį (anglų k.) – dar vieną įrankį, kuris padės pasiekti Jus, piliečius, leis dar kartą pristatyti, kas daroma pagal „4D Miestai“ projektą. Pirmajame numeryje apibendrintai pateikta projekto esmė ir tai, kas jau nuveikta. Taip pat atspindėti projekto partnerių lūkesčiai, gilinantis į socialines inovacijas.

           Leidinio turinys:

Gero skaitymo!

www.urbact.eu/4dcities

 

Pagal vadovaujančiojo partnerio informaciją straipsnį parengė
Rasa Jonušienė,
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.