Sveikatingumo propagavimas Plateliuose

2014-07-03

 

 

 

 

 

 

       Nors vasara šalta, o ežero bangos niekaip nesušyla, bet plateliškiai randa daug būdų, kaip susibūrus aktyviai leisti laisvalaikį, sportuoti, bendrauti.

 

       Saulėtą birželio 22 – osios popietę į dviračių žygį susirinko virš trisdešimties aktyvaus poilsio entuziastų. Žygio dalyviai – ir vaikai, ir jų tėveliai, ir net seneliai.  Dviračių žygio aplink Platelių ežerą  tikslas – susipažinti su vaistažolių rinkimo taisyklėmis, arbatų gamyba. Paskaitą po atviru dangumi vedė biologijos mokytoja Rigonda Pereverzeva. Žygio dalyviai turėjo dvi stoteles, kurių metu vyko vaikų pamėgtos „bulvės“ bei paplūdimio tinklinio  varžybos.

 

       Mažieji Platelių gyventojai taip pat neatsilieka savo aktyvumu. Birželio 28 dieną jie dalyvavo Mažųjų dviratininkų varžybose. Varžybas stebėjo ir mažuosius sportininkus sveikino Plungės rajono savivaldybės meras Albinas Klimas. Vaikai estafetėse turėjo įveikti įvairias kliūtis ir sunkumus. Mažiausieji varžybų dalyviai buvo tikri pipirai – pusantrų metukų dviratininkai. Po varžybų visi kartu pakartojo saugaus važiavimo dviračiais taisykles, prisiminė šalmų ir liemenių dėvėjimo svarbą.

 

       Liepos 1 dieną aktyvieji plateliškiai  plaukė baidarėmis Platelių ežeru. Plaukiant  teko įveikti įvairias kliūtis. Pirmoji  stotelė  buvo Pliksalėje, kur apžiūrėjo salą ir truputį atsikvėpė. Kitose sustojimo vietose vyko judrūs žaidimai, estafetės.

 

       Aktyvaus poilsio renginiai buvo finansuojami Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Sveikos mitybos įgūdžių ugdymas bei fizinio aktyvumo skatinimas Platelių bendruomenėje“  bei  „Judėsi daugiau – gyvensi sveikiau“ lėšomis, taip pat ir Sporto plėtros programos projekto  „Fizinė veikla – tai žmogaus gyvenimo būdas“ lėšomis.

 

       Renginius organizavo Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Platelių filialas, Platelių universalus daugiafunkcis centras, Platelių seniūnija.

 

       Turime tokią gražią ir švarią gamtą. Tereikia pamatyti, kokią didelę vertybę turime šalia, naudotis ir saugoti ją. Tada visi būsime ir sveikesni, ir laimingesni.

 

ŽKKC Platelių filialo inf.Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.