Svečių iš Tukumo viešnagė Plungėje dar labiau sustiprino draugiškus ryšius tarp savivaldybių

2015-11-25


 

       2015 m. lapkričio 13 – 14 dienomis Plungės rajono savivaldybėje lankėsi Tukumo (Latvijos Respublika) savivaldybės verslininkų klubo ir Savivaldybės atstovų delegacija. Klubo pirmininko Mario Birzulio ir Tukumo savivaldybės administracijos direktoriaus Mario Rudaus – Rudovskio vadovaujama delegacija atvyko aplankyti Plungės rajono įmonių, pasigrožėti Plungės dvaro parku ir rūmais, pabuvoti Žemaitijos nacionalinio parko muziejuose ir pasigėrėti ekspozicijomis bei susirungti tarptautiniame boulingo turnyre „Latvija (Tukumas) – Lietuva (Plungė)“.

Įmonėje „LHM Group“
Įmonėje „LHM Group“. Laurynas Mitkus ir Maris Rudaus-Rudovskis

       Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas šiltai pasveikino atvykusius kaimynus ir, pristatydamas vizito programą, išreiškė viltį, kad pažintis su Plungės rajono verslo įmonių vadovais padarys  gerą įspūdį apie vietos verslo ir investicinę aplinką, bei palinkėjo įdomios pažintinės programos, aplankant M. Oginskio rūmus ir nacionalinį parką.

       Svečiai iš Tukumo, lydimi VšĮ „Versli Lietuva“ atstovės regione Gražinos Lukošienės, pirmiausia nuvyko į Plungėje įsikūrusią įmonę „LHM Group“, gaminančią norvegiškus rąstinius, karkasinius ir gyvenamuosius namus, medienos masyvo baldus ir laiptus, atitinkančius aukščiausius saugumo reikalavimus. Vienas įmonės pradininkų, LHM bendrasavininkis Laurynas Mitkus, svečius supažindino su įmonės veikla, moderniais įrengimais, kompiuterizuotu medienos apdirbimo centru, dažymo ir džiovinimo patalpomis, medienos gaminių sandėliais. Laurynas Mitkus pabrėžė, kad verslo pradžioje užsibrėžtas tikslas – užtikrinti aukščiausią gaminių kokybę – ir šiandien yra visų svarbiausias. Nepriekaištingos kokybės padeda pasiekti profesionalūs, atsidavę ir atsakingi darbuotojai, be to, namų, laiptų ir baldų projektavimui naudojama pažangi 3D programinė įranga.

       Antroji aplankyta įmonė – UAB „Stanmeta“, gaminanti konteinerius, automobilių stendus ir kitus gaminius iš metalo. Tukumo delegaciją pasitiko įmonės direktorius Algirdas Stancelis ir jo žmona Janutė Stancelienė, 2012 m. įsteigusi UAB „Stanmeta“ pagal Lietuvos darbo biržos savarankiško užimtumo rėmimo priemonę ir sukūrusi sau programinio valdymo metalo apdirbimo staklių operatorės vietą Šerūnų g., Jėrubaičių k., Plungės r. „Verslo pradžia – įsigytos pirmosios programinės metalo pjovimo staklės“, – prisimena Janutė. „Vėliau įmonė stiprėjo, augo, persikėlė į erdvesnes patalpas Pramonės prospekte, Plungės mieste. Verslo plėtrą stabdo tai, kad patalpos ir mechanizmai nuomojami, tačiau įmonei, gaminančiai platų metalinių konteinerių asortimentą biriems žemės ūkio produktams, statybinėms ir komunalinėms atliekoms, biokurui, metalo laužui bei automobilių kėbulų geometrijos stendus ir kitus gaminius, užsakymų netrūksta“, – kalbėjo Algirdas Stancelis.

       Trečioji aplankyta įstaiga – VšĮ Plungės rajono savivaldybės ligoninė, pagal kai kuriuos rodiklius prilygstanti regioninio lygmens gydymo įstaigoms. Ligoninė plečia paslaugų spektrą ir gerina jų kokybę, be to, įgyvendina įvairius projektus: renovuojami pastatai, diegiamos elektroninės paslaugos, įsigytas modernus kompiuterinis tomografas, karštas vanduo ruošiamas naudojant saulės kolektorių sistemą, reabilitacijos reikmėms įrengtos perlinės vonios, specialus vertikalus baseinas, šalia esančiose patalpose sumontuota fizioterapinėms procedūroms atlikti skirta įranga, ligoniai gali išmėginti gydymą purvu, parafino vonias ir net kelių rūšių masažus… Tai padarė didžiulį įspūdį latviams. Nors sveikatos apsauga Baltijos šalyse finansuojama panašiomis apimtimis, skiriasi išteklių panaudojimo efektyvumas, privataus sektoriaus plėtra, viešųjų lėšų santykis su lėšomis, kurias gyventojams tenka mokėti už gydymą ir pan. Panašu, kad Plungės ligoninė – solidaresnės, finansiškai saugesnės ir kartu efektyviau veikiančios sveikatos apsaugos dalis.

       Po turiningos dienos svečiai iš Tukumo ir Plungės rajono savivaldybės bei verslo atstovai išbandė jėgas boulingo takeliuose. Komandos buvo mišrios, tad laimėjo draugystė – jungtinė komanda „Legenda“ laimėjo tarptautinį boulingo turnyrą „Tukumas – Plungė“.

       Lapkričio 14 dieną svečiai lankėsi Šaltojo karo muziejuje, apžiūrėjo Platelių dvaro sodybos svirno ekspozicijas, pabuvojo Užgavėnių kaukių muziejuje, užsuko į Amatų bei Lankytojų centrus. Šiuolaikiškai įrengtos ekspozicijos ir gidų pasakojimai paliko neišdildomą įspūdį, o tradiciniai žemaičių valgiai sodyboje „Pas tėvukus“ maloniai nuteikė ne tik gomurį. Svetingas priėmimas žavėjo tradicinėmis apeigomis, etiketu, šeimininkų ir svečių bendravimu, moliniais indais ant lininės staltiesės…

       Tukumo savivaldybė yra artima ir svarbi Plungės rajono savivaldybės partnerė plėtojant verslą, kultūrą, švietimą, sportą. Kaip sakė kaimynai, šis pažintinis vizitas dar labiau sustiprino draugiškus ryšius, paremtus draugyste, pasitikėjimu ir abipuse pagarba.

Įmonėje „Stanmeta“
Pakeliui į Plungės ligoninę Platelių apžvalgos aikštelėje
Platelių lankytojų centre
Šaltojo karo muziejuje

 

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus specialistė
Rasa Jonušienė
 
Zanės Silinos nuotraukos
 
 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.