„Švarus Babrungas – sveikas aš“

2014-05-15

       Ruošiantis Vandens ir žemės dienai paminėti,  Plungės lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktoriaus pavaduotojai ugdymui Nijolei Gasauskienei, pedagogei Gražinai Žilienei ir mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Birutei Burbienei kilo mintis sukurti bendrą gamtosauginį – sveikatingumo projektą „Švarus Babrungas – sveikas aš“.  Projekto dalyviai: Plungės lopšelio-darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinės  „Kiškučių“ (auklėtoja Gražina Žilienė) ir  „Saulučių“ (auklėtoja Loreta Valužienė) grupės, Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos  „Saulės“ skyriaus trečiokai (mokytoja Laima Žilinskienė) ir ketvirtokai  (mokytoja Jūratė Barkauskienė) bei Plungės  „Saulės“ gimnazijos 9d klasės mokiniai (auklėtoja Jolanta Mažuknė).

       Kovo mėnesį vaikai stebėjo vandens lašelio atsiradimą ir jo tolimenę kelionę, koks būna vanduo, kas atsitiktų, jei vandens nebebūtų. Sužinojo apie vandens naudą ir būtinumą žmogaus sveikatai, patys atliko bandymus, vadovaujant  „Saulės“ gimnazijos chemijos  mokytojai Aurelijai Lukočienei. Vaikai turėjo atlikti kūrybinę užduotį: iš popieriaus iškirptuose vandens lašeliuose, tėvų, aulėtojų, mokytojų padedami, užrašė savo mintis, posakius, palinkėjimus vandeniui. Iš lašelių sudarė didelius debesėlius, kuriuos vėliau padovanojo  „vandens saugotojams“. Stebėjo nuskintas gėles, pamerktas į vandenį ir į tuščią indą, dalyvavo sveikatingumo konferencijoje, kur papasakojo apie vandens naudą sveikatai.

       Balandį vyko pokalbiai apie tai, kad Žemė dūsta nuo šiukšlių, užteršto oro. Sužinojo, kokį neigiamą poveikį tai daro mūsų sveikatai. Mokėsi rūšiuoti atliekas, sužinojo, kaip galima jas dar kartą panaudoti, gaminosi muzikos instrumentus. Dalyvavo akcijoje  „Darom 2014“, lankėsi įmonėje  „Plungės vandenys“, kur stebėjo, iš kur atsiranda vanduo mūsų namuose. Lankėsi Atliekų tvarkymo centre ir stebėjo, kaip tvarkomos iš miesto surinktos atliekos.

       Gegužės 12 dieną įvyko projekto baigiamoji popietė. Visi projekto dalyviai susirinko prie Babrungo upės skanduodami, nešini plakatais. Ten susitiko su Plungės rajono savivaldybės ekologe Jūrate Bitaryte ir apibendrino visus nuveiktus darbus. Mokytoja Aurelija Lukočienė ir gimnazistai dalyviams padėjo atlikti bandymus, ar švarus dabar mūsų Babrungas, išmatavo vandens temperatūrą.

       Atsisveikindami sudainavo A. Kušlio ir A. Pociaus dainą  „Plungės jūra“.  Gal ir nelabai darniai skambėjo balsai, bet svarbu geri norai ir kilnūs siekiai. Visi skirstėsi nutarę, kad draugystė ir toliau tęsis.

 

Paruošė  mokyklos visuomenės specialistė Birutė Burbienė

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.