„Suvartukas“ grįžo iš viešnagės JAV ir Kanadoje

2023-06-28

Šiomis dienomis Plungės kultūros centro liaudiškų šokių ansamblio „Suvartukas“ vyresniųjų šokėjų grupė su vadove Ilona Baltikauskaite grįžo iš porą savaičių trukusios koncertinės viešnagės Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje, kur įspūdingai reprezentuota Plungė, Žemaitija ir visa Lietuva.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad tarp „Suvartuko“ šokėjų – ir Plungės rajono savivaldybės direktorius Dalius Pečiulis su žmona Dovile.

„Suvartukiečiai“ aplankė Čikagą, Niujorką, Klivlendą ir Toronto miestą Kanadoje.

Mūsų ansamblis Plungę ir Lietuvą sėkmingai reprezentavo įvairiuose festivaliuose, koncertuose, susitikimuose su lietuvių bendruomenėmis.

Plungiškiai ne tik populiarino lietuvišką šokį, bet ir užmezgė naujų ryšių, susirado naujų draugų, patys pasisėmė patirties ir dalijosi savąja. Visos viešnagės metu lydėjo pačios geriausios emocijos, įspūdinga ir pakili atmosfera, žavėjo JAV ir Kanadoje gyvenančių lietuvių gebėjimas puoselėti lietuvybę.

„Tiek Lietuvos patriotų, kiek jų sutikome šios viešnagės metu, turbūt retai kur įmanoma sutikti. Jie iš kartos į kartą perduoda lietuviškas tradicijas, mokosi lietuvių kalbos, jaunimas dainuoja liaudies dainas, o „Tautiškos giesmės“ tekstą matėme… ištatuiruotą ant rankos. Jų gebėjimas puoselėti lietuvybę ir jaudina, ir pakylėja. Turime ko iš jų pasimokyti“, – įspūdžiais dalijosi Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis.

Štai taip įspūdingai „Suvartuko“ vyresniųjų šokėjų grupė vainikavo aktyvų kūrybinį sezoną. Beje, jau kitą dieną kita kolektyvo grupė kartu su vadove Ilona Baltikauskaite išvyko koncertuoti į Ispaniją. Sėkmės, „Suvartuk“!

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.