Surengtas pirmasis tarptautinis futbolo turnyras pagal projektą „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“

2013-10-01

 

 

 

            Gdansko (Lenkijos Respublika) sporto ir rekreacijos centras kartu su partneriais – Plungės sporto ir rekreacijos centru (SRC) ir Roskildo (Danijos Karalystė) verslo koledžu – įgyvendina projektą „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ (angl. „Sport as a common path for tolerance and respect“). Projektas parengtas pagal Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną 2007-2013 metų programą. Programos tikslas – stiprinti tvarią Pietų Baltijos regiono plėtrą, bendrais veiksmais didinant jo konkurencingumą ir stiprinant žmonių ir institucijų integraciją. Programos teritorija – Danija, Vokietija, Lietuva, Lenkija ir Švedija.

            Projekto partneriai pagrindinę projekto idėją – sumažinti vyraujančią hipokineziją (tai – judėjimo stoka, nepakankamumas lokomotorinio aparato ir ypač skeleto raumenų apkrovimas bei treniravimas) visuomenėje ir ugdyti toleranciją kultūriniams skirtumams per tarptautinį bendradarbiavimą – įgyvendina,  vykdydami  įvairius futbolo užsiėmimus ir seminarus.

            Įgyvendinant projektą, numatyta surengti po vieną futbolo turnyrą kiekvienoje iš trijų valstybių, dalyvaujančių projekte. Taip pat treneriams, tėvams ir vaikams rengiami seminarai, kuriuose gvildenamos temos, skirtos UEFA „Respect“ programai (kova su diskriminacija, rasizmu, sveikatingumo per fizinį aktyvumą,  tarptautinio dialogo tarp futbolo aistruolių skatinimas) vykdyti. Šių seminarų metu klausytojai supažindinami su garbingo žaidimo taisyklėmis, tolerancija ir pagarba kitam žmogui.

            Pirmasis futbolo turnyras  „Respect Balticum” vyko 2013 m. rugsėjo 18-19 d. Gdanske. Jaunieji futbolininkai iš trijų valstybių (keturios komandos iš Plungės, aštuonios komandos iš Lenkijos, keturios komandos iš Danijos) buvo suskirstyti į grupes – vaikų grupę U13, jaunimo (vaikinų ir merginų) grupę U17.

            Pirmiausia vyko rungtynės grupėmis. Plungei atstovavo Plungės sporto ir rekreacijos centro jaunieji futbolininkai bei šios komandos – „Žiogeliai“, „Gondinga“ ir „Babrungas“. Plungiškiai įnirtingai rungėsi su bendraamžiais iš Lenkijos ir Danijos ir U13 grupėje užėmė šias vietas: A grupėje Plungės sporto ir rekreacijos centro futbolininkai užėmė 4 vietą, B grupėje „Žiogeliai“ liko antri, o „Gondinga“ – ketvirta.

            Jaunimo grupėje U-17 rungtyniavo 4 komandos. Kartu su Plungės „Babrungu“ šioje grupėje varžėsi dvi komandos iš Danijos ir viena – iš Lenkijos. Pirmą dieną „Babrungas“ įveikė „Roskilde-II“ komandą, lygiosiomis sužaidė su „Roskilde-I“ ir nesunkiai įveikė šeimininkų komandą „Gedania“.

            Pasibaigus turnyro grupių rungtynių etapui, projekto dalyviai patraukė į Gdansko mokslo ir technologijų parką. Dalyvių dėmesį prikaustė vėjo jėgainės, gamtos apsaugos priemonės, taikomos Baltijos jūros regione, inovatyvūs jūrinių prietaisų sprendimai. Tuo pačiu metu vyko Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos Jungtinio techninio sekretoriato renginys, kuriame buvo pristatomi Europos bendradarbiavimo dienai paminėti visoje Europoje organizuojami sporto, kultūros ir net kulinarijos renginiai, supažindinama su Pietų Baltijos programos ypatumais.

            Vakare projekto dalyviams buvo surengtas ant grotelių kepamų kepsnių (barbekiu) vakaras, o po jo – seminaras treneriams ir užsiėmimai jauniesiems projekto dalyviams. Seminaro metu treneriai diskutavo apie trenerio ir ugdytinio, sportuojančių vaikų ir jų tėvų tarpusavio santykius. Treneriai gilinosi į  trenerio ir tėvų vaidmenį prieš rungtynes, rungtynių metu ir po jų. Dalytasi patirtimi, kaip elgtis treneriams po laimėtų ir pralaimėtų rungtynių, atkreiptas dėmesys į trenerio elgesį, balso toną vadovaujant komandai per varžybas, diskutuota ir apie tai, kaip tai susiję su kultūriniais skirtumais ir įvairiais žmonių charakteriais.

            Tuo metu jauniesiems projekto dalyviams vyko užsiėmimai, kurių metu jie turėjo atlikti įvairias užduotis. Viena tokių užduočių – suvaidinti sceną iš rungtynių, kuriose atsispindėtų garbingas žaidimas, tolerancija ir pagarba savo priešininkui ir jų sirgaliams. Būtina sąlyga – tarpusavyje bendrauti tik anglų kalba. Kituose užsiėmimuose projekto dalyviai atliko piešimo įgūdžių, geografijos žinių ir vaidybos gebėjimų reikalaujančias užduotis. Šia veikla buvo siekiama skatinti tarptautinį dialogą tarp trenerių, žaidėjų ir futbolo aistruolių.

            Kitą dieną U-13 amžiaus grupėje vyko atkrintamosios rungtynės. Plungės SRC ir „Gondinga“ žaidė dėl 5-8 vietų. Plungės SRC futbolininkai  šiame etape iškovojo dvi pergales ir užėmė 5 vietą. „Gondinga“, patyrusi du pralaimėjimus, liko aštunta. „Žiogeliai“ žaidė dėl 1-4 vietų. Pusfinalyje jie nusileido „Gedania“ komandai, o rungtynėse dėl 3 vietos pralaimėjo Gdansko „Lechia“ ir liko ketvirti. U-17 amžiaus grupėje „Babrungas“ du kartus žaidė su savo varžovais. Plungiškiai nugalėjo „Roskilde-I“ ir futbolo klubo „Gedania“ žaidėjus, pralaimėjimą patyrė prieš „Roskilde-II“ komandą. Iškovojęs 16 taškų,  „Babrungas“ užėmė antrą vietą.

            Pasibaigus futbolo turnyrui, visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais, o prizinių vietų nugalėtojai – ir sportinėmis taurėmis. Projekto dalyvius apdovanojo ir Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, vykęs kartu į Gdanską palaikyti jaunųjų futbolininkų ir dalyvuti projekto seminaruose kartu su kitais tarptautinio projekto dalyviais iš Lenkijos ir Danijos.

            Prieš išvykdami namo, plungiškiai turėjo galimybę aplankyti vieną iš naujausių ir gražiausių Europoje – Gdansko – stadioną „PGE Arena“, kuriame telpa net 43 tūkst. žiūrovų. Šiame stadione vyko 2012 m. Europos futbolo čempionato rungtynės. Stadiono gidas išsamiai papasakojo apie stadiono statybą, jo veiklą. Šis apsilankymas mūsų jauniesiems futbolininkas paliko neišdildomą įspūdį.

            Išvyka į Gdanską Plungės sporto ir rekreacijos centro delegacijai – jauniesiems futbolininkams, treneriams, Centro darbuotojams – sudarė galimybes pasisemti patirties, aktyviai sportuojant sėkmingai plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą ir socialinį dialogą tarp šalių, skiepyti jaunimui tolerantišką požiūrį ir pagarbą kitam žmogui.

 

Pridedama informacija apie tarptautinį futbolo turnyrą Gdanske (anglų k.). 

 

Plungės sporto ir rekreacijos centro informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.