Su naujais futbolo aikštynais – tikslas Lietuvai užauginti naują Ronaldo

2015-07-16

       Nauja Lietuvos futbolo viltis – būsimasis Ronaldo – galės užaugti tada, kai kiekvienam norinčiam žaisti futbolą bus sudarytos geros sąlygos. To siekdama Lietuvos futbolo federacija (LFF) pristato naują futbolo vystymo programą su šūkiu „Užauginkime Ronaldo Lietuvai!“. Programos metu ruošiama įrengti 10 aikščių, 100 aikštelių, išdalyti 1 000 vartų ir 10 000 kamuolių.

Arminas Narbekovas


Didelis naujų aikštynų poreikis

       Programos pristatymas simboliškai vyko birželio 1-ą, Tarptautinę vaikų gynimo dieną. LFF generalinis direktorius Edvinas Eimontas atkreipė dėmesį, kad LFF pastaraisiais metais jau daug investavo į futbolo infrastruktūros ir masiškumo vystymą. Pavyzdžiui, neseniai baigta įrengti 10 dirbtinės dangos aikščių, kiek anksčiau su KKSD įgyvendintas projektas įrengti 100 mažųjų universalių aikštelių. Tačiau norinčiųjų sportuoti skaičius padiktavo dar spartesnę ir gausesnę plėtrą. „Žvelgiame toli į priekį, nes mūsų strategija ilgalaikė, ir turime ambicingų tikslų. Todėl inicijavome sociologinį tyrimą, kuris patvirtino tai, ką nujautėme, – kad aikštynų poreikis yra didelis, – ir veiksmų ėmėmės jau dabar tam, kad į futbolo pasaulį pasinertų kuo daugiau vaikų, ir po 10 ar 15 metų turėtume naują Ronaldo. Nesvarbu, ar tai būtų legendinis brazilas, ar garsusis portugalas. Lygiuojamės į geriausius kaip siekiamybę“, – sakė E. Eimontas.

       „Vilmorus“ atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų visuomenės nuomonės tyrimas apie futbolą ir bendrą sporto situaciją parodė, kad daugiau nei pusė (55 proc.) respondentų pritartų, kad jų vaikai žaistų futbolą. Kaip teigė „Vilmorus“ direktorius Vladas Gaidys, panašus skaičius (54 proc.) žmonių pasisakė, kad didžiausią vaidmenį, skatinant vaikų fizinį aktyvumą, turėtų atlikti mokymo įstaigos. Dar daugiau (61 proc.) išreiškė nuomonę, jog kūno kultūros pamokos tiek pat svarbios, kaip ir kitos pamokos. Be to, 64 proc. apklaustųjų pritarė, kad vien kūno kultūros pamokų nepakanka, ir ugdymo įstaigoms reikalinga užklasinė sportinė veikla. Vis dėlto daugiau nei pusė (57 proc.) respondentų abejojo arba nepritarė teiginiui, jog jų vaiko lankomoje ugdymo įstaigose sąlygos žaisti futbolą yra tinkamos. Taip pat dauguma gyventojų nurodė, kad vaikų užimtumas futbolu darytų teigiamą įtaką nusikalstamumo prevencijai.

       Tikslas – 100 000 žaidžiančių vaikų pagal programą „Užauginkime Ronaldo Lietuvai!“. Sporto klubai, bendrojo lavinimo ir pradinio ugdymo įstaigos bei kitos organizacijos turės galimybę teikti paraiškas naujų aikščių įrengimui, inventoriaus suteikimui. Projekto vykdymo metu bus įrengta 10 naujų standartinių matmenų dirbtinės dangos aikščių, 100 mažesnių aikštelių, 1 000 universalių vartų, išdalyta 10 000 futbolo kamuolių. Tokia parama bus siekiama, jog 100 000 vaikų, kurie anksčiau nesportavo, žaistų futbolą, o treneriai turėtų iš ko rinktis ieškodami  lietuviškojo Ronaldo ar Messi.

       Pasak Vilniaus Jėzuitų gimnazijos direktoriaus Artūro Sederevičiaus, sporto aikštynų poreikis yra didelis. „Kamuoliai mūsų aikštelėje bumbsi iki vėlyvo vakaro. Dieną žaidžia moksleiviai, vakarais prisijungia ir tėvai. Vaikų noras būna toks, kad jie stengiasi lipti per tvorą. Jei būtų galimybės, tikriausiai būtų sportuojama išnaktomis“, – sakė gimnazijos vadovas.

       Naujos programos startą sveikino legendinis futbolininkas Arminas Narbekovas, kuris pats šiuo metu dirba su jauną karta treniruodamas Lietuvos jaunimo futbolo rinktinę. Olimpinis čempionas džiaugėsi, kad futbolo inventorius ir infrastruktūra pasieks visus Lietuvos regionus – įskaitant ir gimtuosius Gargždus. „Yra nemažai vaikų, ypač rajonuose, kurie ne visi turi galimybių žaisti gerose aikštėse, su naujais kamuoliais, spardyti į vartus su tinklais. Todėl džiugu, kad siekiama sudaryti jiems geras sąlygas, – sakė A. Narbekovas. – Tai – vienas iš žingsnių pakviečiant jaunimą sportuoti, grūdinti charakterį. Be abejo, norint pasiekti aukštų tikslų futbole, taip pat reikia juodo darbo – išlieti daug prakaito, kryptingai siekti savo užsibrėžto tikslo.“

       Projektą „Užauginkime Ronaldo Lietuvai!“ planuojama įgyvendinti per dvejų metų laikotarpį. Organizacijos, norinčios gauti paramą, gali teikti paraiškas specialioje interneto svetainėje www.ronaldo.lt.

 

LFF informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.