Su lietučiu Narvaišiuose nušlamėjo Joninės

2015-07-03


 

         Šventės pradžioje organizatorės V. Gedgaudienė ir D. Šatkuvienė  su rūpesčiu žvalgėsi į dangų. Bet, kaip nekeista, smulkus lietutis  dalyviams visai negadino nuotaikos. Pradžioje  sportinės varžybos vyko kultūros namų kieme. Kaip visada, aktyviausi buvo vaikai. Vėliau teko persikelti į kultūros namų salę.

         Narvaišiuose kultūros namai nerenovuoti, bet užtai labai erdvi salė, tad varžybos, konkursai bei žaidimai linksmai tęsėsi joje. Smagu buvo stebėti, kaip grūdų maišą lakino 16 m. mergina I. Petrauskytė. Nelabai ji nusileido stipriausiems kaimo vaikinams.

         Joninių  šventė Narvaišiuose yra tradicinė, tad nieko nestebino gausus  narvaišiškių bei svečių būrys salėje.  Vis labiau rinkosi žiūrovai ir artėjant meninei šventės daliai – 200 vietų salė buvo pilna. Žmones labai viliojo žadėtos staigmenos  programos metu. Ypač – spektaklio „Žvaigždės trauka“ premjera (scenarijaus autorius Edmundas Untulis, režisierė Vilija Gedgaudienė). Reikia pripažinti, kad artistai gerbėjų nenuvylė. O ir, žiūrovų teigimu, visada smagiau stebėti scenoje vaidinantį savo kaimo žmogų, o ne kviestinį artistą. Jau antri metai Narvaišiuose yra susikūręs dramos būrelis „Savėške“.

         Žiūrovai buvo maloniai nustebę, kai pačioje šventės pradžioje iš pirmų vietų pakilo ir sustoję uždainavo kaimo dainininkai. Narvaišiškiai buvo primiršę, kad kaime yra daug gražių balsų turinčių žmonių. Dar labiau visi stebėjosi mažu mados mirksniuku „Pasėjau linelį“. Į sceną žengė mažiausi kaimo gyventojai, kuriuos mamos išpuošė drabužėliais iš lino. Šokiais scenoje narvaišiškių  nenustebinsi, jo tradicijos kaime stiprios. Bet po šokio – parodijos „Baltos rožės“ – audringi plojimai parodė, kad merginoms vėl pasisekė.

         Labai šiltai žiūrovai pasitiko mažą akordeonistę M. Gaučytę. Ir jau antrus metus iš eilės į sceną žengė grupės „Čilinam“ pamėgdžiotojos. Merginos daug dirbo, tai numeriai „Gegužinė“ ir „Diskoteka“  atrodė puikiai. Gaila tik, kad šiais metais į sceną  ąžuolų vainikų atsiimti užlipo tik trys Jonai ir viena Janina, nors  kaime jų yra gerokai daugiau.

         Šventės dalyviai skirstėsi pakiliai nusiteikę ir palinkėję organizatorėms dar daugiau kūrybinių minčių. O savo ruožtu V. Gedgaudienė ir D. Šatkuvienė dėkoja Narvaišių kaimo bendruomenės atstovams R. Songailai, V. Gedgaudui, V. Vaišnoraitei, M. Kareivai ir daugeliui kitų už pagalbą organizuojant šventę.


Šateikių kultūros centro Narvaišių filialo informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.