Stovykla „Linksmybių vasara“

2021-07-13
 


Šateikių vaikų dienos centre birželio 28 d. – liepos 2 d. vyko stovykla „Linksmybių vasara“. Ši stovykla yra viena iš projekto „Sparnai“ veiklų. Projekto, kuris vyks iki rugpjūčio 31 d., tikslas – stiprinti vaikų emocinę, psichologinę ir fizinę savijautą. Jo metu buvo organizuojama ne tik vasaros stovykla, bet vyks ir sportinės veiklos bei bus sudaryta galimybė vaikams dalyvauti terapiniuose užsiėmimuose.

Stovyklos „Linksmybių vasara“ metu vaikai dalyvavo įdomiuose edukaciniuose, socialiniuose, sportiniuose, meniniuose užsiėmimuose.

Pirmą stovyklos dieną pradėjome programos pristatymu bei centro himno giedojimu. Po pusryčių mūsų savanorės bibliotekininkės Margaritos pagalba vaikai turėjo galimybę pasidaryti savo talismanus iš akmenėlių. Pasigaminę bei pasidžiaugę savo talismanais, drauge su bibliotekininke skubėjo žaisti smagių vaidybinių žaidimų. Po pietų vaikų laukė estafetės bei aktyvieji žaidimai Šateikių parke.

Antroji stovyklos diena buvo kupina netikėtumų ir linksmybių. Pirmoje dienos dalyje savanoriai mokytojai Lina ir Petras vaikus mokė siūlų grafikos meno. Užsiėmimo metu vaikai kūrė savo vardo raidelę „kitaip“. Po gardžių pietų gamino „Linksmybių draugus“. Kiekvieno „Linksmasis draugas“ – unikalus ir nepakartojamas. Tikime, kad su vaikučiais iškeliavę „Linksmybių draugai“ bus puikūs palydovai ir paslapčių saugotojai.

Kaip žinia, aitvarai neša laimę, sėkmę, todėl mūsų vaikučiai savanorių  mokytojų Linos ir Petro pagalba trečią stovyklos dieną gamino „Linksmuosius aitvarus“. Aitvarų gamyba kai kuriems stovyklautojams tapo tikru iššūkiu, nes pareikalavo didžiulės kantrybės ir atidumo. Didžiosios linksmybės prasidėjo aitvarams pakilus. Vienų aitvarai kilo aukštai, kitų aitvarai savo skydžiais demonstravo įvairius triukus. Po pietų vaikučiai suspėjo pasigaminti dar ir meškeres bei išbandyti žuvų kibimą miestelio tvenkinyje.

Ketvirtą dieną vykome į Vinetu kaimą, kur edukacijos metu patys pavirtome Amerikos indėnais bei sužinojome apie jų gyvenimą, papročius. Po pietų visas žinias pritaikėme praktiškai (šaudėme lankais, mėtėme ietis bei atlikome kitas aktyvias užduotis). O pavakare vykome į Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centro saldaininę, kur dalyvavome saldžioje ir smagioje edukacinėje programoje. Jos metu sužinojome receptą, kaip pasigaminti atlaidus primenančius karamelinius saldainius. Po edukacijos, paragavę savo pasigamintų saldainių bei muziejaus kiemelyje paskanavę ledų, visi namo iškelivome šypsodamiesi ir nešdamiesi po keletą saldainių.

Paskutinią stovyklos dieną, po pusryčių, vaikai žiūrėjo filmą apie jausmus. Filmo metu jie suprato, kodėl žmogus, patirdamas vienus ar kitus jausmus bei emocijas, elgiasi vienaip ar kitaip, kaip kaupiasi prisiminimai, koks išlieka bendras žmogaus įspūdis iš dienos ir kaip iš patiriamų patirčių, įrašomų į žmogaus atmintį, formuojasi tai, kaip žmogus suvokia pasaulį. Bei kaip tai lemia to žmogaus elgesį kasdienėse situacijose. Po filmo aptarimo veiksmas persikėlė į mūsų kiemelį. Ten pramogavome, šventėme visų, kurie gimę birželio, liepos mėnesiais, gimtadienius, kepėme dešreles bei mėsytę, valgėme ledus, žaidėme žaidimus. Po dienos refleksijos, vaikai buvo apdovanoti medaliais už tos dienos bei visos stovyklos nuopelnus. Stovykla „Linksmybių vasara“ buvo uždaryta diplomų įteikimu.

Kaip greitai ir nelauktai prabėgo stovyklos „Linksmybių vasara“ savaitė. Bet kas turi pradžią, tas turi ir pabaigą. Su vaikais neatsisveikinome, nes vasarą bus organizuojamos ir kitos projekto „Sparnai“ veiklos (sportinės veiklos, terapiniai užsiėmimai).

   
   

 

Organizatoriai

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.