Stonaičių socialinės globos namų gyventojų išvyka į LR Seimą

2017-10-17


Spalio 10 d. Seimo narys Andriejus Stančikas pakvietė Stonaičių socialinės globos namų gyventojus atvykti į LR Seimą. Lydimi Seimo nario padėjėjos R. Bieliauskienės ir socialinių darbuotojų visi išvyko į Vilnių anksti ryte, bet kelionė neprailgo, nes geros nuotaikos užtaisas keliautojus lydėjo iki pat Seimo rūmų. Papietavę Seimo kavinėje, globos namų gyventojai skubėjo į Konstitucijos salę susitikti su Seimo nariu A. Stančiku ir užduoti jam klausimų. Po susitikimo, palinkėjęs įdomios ir turiningos viešnagės, Seimo narys išskubėjo į posėdžių salę, o svečiai – į ekskursiją po Seimo rūmus. Ekskursijos metu gidas supažindino su Lietuvos valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra, institucijos struktūra ir, kas itin svarbu, – piliečių galimybėmis dalyvauti teisės aktų leidyboje. Kelionės dalyviai apžiūrėjo Spaudos konferencijų salę, Algirdo Mykolo Brazausko salę, kur priimamos svečių delegacijos ir eksponuojamos jų atvežtos dovanos. Labiausiai globos namų gyventojams patiko Prezidentės salė, šalia kurios iškabinti visi buvusių Seimo pirmininkų portretai. Garsiojoje Kovo 11-osios Akto salėje kiekvienas galėjo pasėdėti įžymių politikų vietose. Apsilankę posėdžių salėje, turėjo galimybę išvysti, kaip Seimo nariai dirba.  

Po turiningo apsilankymo LR Seime Stonaičių socialinės globos namų gyventojai, nepabūgę lietaus, su gide Aukse išskubėjo į padovanotą ekskursiją po Vilnių. Atsargiai perlipę per vadinamą pilies sieną, keliautojai skubėjo link prezidentūros įsitikinti, ar Prezidentė savo darbo vietoje. Keliaudami legendų takais, išgirdo legendą apie Jonų bažnyčią, aplankė gintaro galerijas ir nukeliavo į Užupio Respubliką. Palaiminti Užupio angelo ir perskaitę Užupio konstituciją, šlapi, bet laimingi grįžo namo.

Džiaugiamės, kad galėjome įnešti truputėlį naujų spalvų į Stonaičių socialinės globos namų bendruomenės gyvenimą. Ypatingai dėkojame Stonaičių globos namų socialinėms darbuotojoms, kurios visos kelionės metu atsidavusiai prižiūrėjo savo globotinius.

Mero patarėjas Mantas Česnauskas

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.