2012-08-24
2012 m. rugsėjo 1 d., Å¡eÅ¡tadienį, 15 val., Žemaičių dailės muziejuje atidaroma skulptoriaus iÅ¡ VarÅ¡uvos Stefano Wierzbickio darbų paroda. Muziejaus lankytojai su dailininko kūryba galės susipažinti iki spalio 15 d.
„Esu laisvos profesijos belaisvis“,- sako skulptorius Stefanas Wierzbickis, gimęs Vilniuje, bet daugiau kaip penkiadeÅ¡imt metų gyvenantis VarÅ¡uvoje. IÅ¡ Lietuvos kilęs kūrėjas skulptūrai atidavė visą savo gyvenimą. Å iame nelengvame ieÅ¡kojimų, atradimų ir nusivylimų kelyje jis keliavo nuo vieno kūrinio prie kito, įdėdamas į juos savo mintis, patirtis, ilgesį, svajones ir muziką. „Pagrindinis mano kūrybos siužetas – tai muzika, kuri žavi mane savo laisvu kaip paukÅ¡čio skridimu ir tąja paslaptinga erdve, kurioje karaliauja“, – taip pats skulptorius apibrėžė muzikos vietą jo kūryboje.
Kūrybinis skulptoriaus kelias prasidėjo Kauno dailės mokykloje. Toliau tęstas Vilniaus bei VarÅ¡uvos dailės akademijose. Jo kūriniai eksponuojami pasaulinėse parodose ir galerijose Italijoje, Prancūzijoje, Anglijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Dailininkas yra surengęs virÅ¡ deÅ¡imties personalinių skulptūrų parodų. Keletas jų buvo pristatyta ir Lietuvoje – Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje.
Menininkas sukūrė apie 300 skulptūrų, neskaitant smulkių formų, pieÅ¡inių, iliustracijų ir keramikos darbų. S. Wierzbickio kūriniai puoÅ¡ia VarÅ¡uvos, Vilniaus, Vroclavo filharmonijas, Frideriko Å openo asociacijos būstinę, kitas kultūros įstaigas ir salonus. Du nuostabūs kūriniai, kuriuos skulptorius padovanojo Vilniaus filharmonijai, yra skirti M. K. Čiurlioniui. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba giliai įsiÅ¡aknijusi S. Wierzbickio kūriniuose. Čiurlionis, Kaunas, Vilnius, kur skulptorius mokėsi ir brendo, jo ryÅ¡iai su Čiurlionio Å¡eima iÅ¡liko visam gyvenimui, taip pat kaip ir nepertraukiami ryÅ¡iai su Lietuva, jos kultūra, kalba. Už nuopelnus Lietuvai S. Wierzbiskis apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikÅ¡čio Gedimino Riterio kryžiumi (V-ojo laipsnio ordinu), Sąjūdžio 20-osioms metinėms atminti skirtu medaliu.
Parodos rengėjai – dailininko bičiuliai Virginija ir Gintaras Končiai bei Žemaičių dailės muziejus.
Žemaičių dailės muziejaus informacija