„Stebuklingi“ preparatai internete. Kaip neapsigauti?

2019-04-05

 

 

Pasibaigus šaltajam sezonui, dažnas nori sustiprinti nuo ligų nusilpusį organizmą, numesti kelis papildomus kilogramus ar tiesiog pasigražinti. Internete apstu įvairiausių stebuklingą poveikį žadančių preparatų, maisto papildų, apyrankių, juostelių ir kitų „gėrybių“, kurios mums žada suteikti jėgų, greitai pasiekti stulbinamų rezultatų ar net išgydyti rimtas ligas. Minėti produktai dažniausiai siūlomi ypač patraukliomis kainomis, vartotojai raginami pasinaudoti tik jiems skirtu pasiūlymu, o kartais net išbandyti produktą nemokamai! Ir jeigu jaunesni vartotojai yra mažiau patiklūs ir dažniau atpažįsta galimus sukčius, vyresnio amžiaus vartotojai vis dar „užkimba“ ant sukčių kabliuko ir vėliau gauna sąskaitą už  neužsakytas arba visiškai lūkesčių nepateisinusias prekes.

Atpažinti sukčius galima pagal savitą stilių

Siekiant apsisaugoti nuo galimų sukčių internete, pirmiausia vartotojams siūlytume patikrinti kitų asmenų atsiliepimus apie reklamuojamą produktą bei konkrečią internetinę svetainę: jos dažnai išsiskiria savitu stiliumi, skelbia daug dėmesį atkreipiančių šūkių bei cituoja fiktyvių gydytojų bei neegzistuojančių specialistų nuomonę. Taip pat reikėtų atsargiau vertinti itin patrauklios kainos produktus arba produktus, kurie greitai ir be didesnių pastangų žada pasiekti labai gerų rezultatų, atkreipti dėmesį, kokią informaciją ir duomenis apie save pateikia verslininkas (t. y. nepasikliauti internetinėmis svetainėmis, kurios susisiekimui pateikia tik telefono numerį ar el. pašto adresą bei nenurodo informacijos apie įmonę, jos pavadinimą, juridinį statusą, adresą ir pan.), atkreipti dėmesį, ar svetainėje pateikta informacija yra rišli, o ne išversta automatinio vertimo programos pagalba.

Gydyti gali tik vaistai!

Būtina atkreipti dėmesį ir į reklamose vartojamus teiginius, nes jie turi būti pagrįsti teisinga ir su gaminiu susijusia informacija, o įmonės turi turėti tai patvirtinančius įrodymus. Svarbu atminti, kad gydyti gali tik vaistiniai preparatai, o maisto ar maisto papildų reklamose draudžiama nurodyti ar užsiminti apie tas maisto savybes, kurių jis neturi ar negali turėti, taip pat apie žmogaus ligų gydymo ar profilaktines savybes. Maisto papildas nėra laikomas vaistiniu preparatu, taigi, jeigu yra reklamuojamas nurodant vaistinio preparato savybes, tokią informaciją vartotojai turėtų vertinti skeptiškai. Geriausias būdas įsigyti kokybiškus ir saugius vaistus – pirkti juos vaistinėse ar vaistinių internetinėse svetainėse.

Ar privalome mokėti už prekes, kurių neužsisakėme?

Civilinis kodeksas įpareigoja verslininką, prieš sudarant vartojimo sutartį, aiškiai ir suprantamai suteikti vartotojui būtiną, teisingą, išsamią ir neklaidinančią informaciją apie parduodamas prekes, jų kainą, sudaromos sutarties sąlygas, sutarties atsisakymo galimybes ir kt., be to, jis turi pareigą įrodyti, kad visa aukščiau paminėta informacija yra suteikta vartotojui. Verslininkas, neįvykdęs arba netinkamai įvykdęs pareigą suteikti informaciją vartotojui, turi atlyginti dėl to vartotojo patirtus nuostolius. Atminkite, kad vartotojas, kuriam teikiamos jo neužsakytos prekės ar paslaugos, neturi pareigos už tai mokėti! Vartotojas neturi patirti jokių papildomų išlaidų dėl neužsakytų prekių ar paslaugų gavimo, o vartotojo neveikimas (tylėjimas) nėra laikomas sutikimu pirkti! Pareiga įrodyti, kad vartotojas išreiškė valią sudaryti vartojimo sutartį šiuo atveju tenka verslininkui. Net jeigu vartotojas sutiko sudaryti nuotolinę pirkimo–pardavimo sutartį telefonu, verslininkui keliama pareiga patvirtinti pasiūlymą vartotojui patvariojoje laikmenoje, o tokia nuotolinė sutartis laikoma sudaryta nuo tada, kai vartotojas pasirašo pasiūlymą arba išsiunčia verslininkui savo rašytinį sutikimą. Neturint vartotojo rašytinio sutikimo, tokiu būdu sudaryta sutartis yra negaliojanti, o verslininko veiksmai po negaliojančios nuotolinės sutarties sudarymo, tokie kaip raginimas sumokėti, neatitinka profesinio atidumo reikalavimų ir gali būti vertinami kaip agresyvi komercinė veikla, atitinkanti Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatyme nustatytas sąlygas!

Na, ir pabaigai: jeigu jums kyla abejonių dėl jūsų pasirinkto produkto kilmės ar pardavėjo patikimumo, susimąstykite, ar verta pirkti tokį produktą ir rizikuoti savo bei savo artimųjų sveikata ir gerove!

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius
www.vvtat.lt
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.