Startuos Babrungo krioklio remonto darbai

2023-07-05
Babrungo upės kriokys Dariaus ir Girėno gatvėje

Jau kitą savaitę prie Babrungo upės krioklio, esančio Dariaus ir Girėno gatvėje, pradės burgzti technika – Kraujučio įmonė „Aras“ imsis krioklio remonto darbų.

Kaip sakė Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistė Asta Stankuvienė, akmenų mūro  užtvanką su slenkstine pralaida, kurią mes vadiname kriokliu, remontuoti nutarta po to, kai jos būklę įvertino ekspertai. Vadovaujantis ekspertizės išvadomis (o jose nurodyta, kad užtvankai būtinas remontas), buvo užsakytas ir parengtas projektas, įvykdytas viešasis pirkimas, kurį, kaip minėjome, laimėjo Kraujučio įmonė „Aras“.

Darbų pirkimo sutartis su „Aru“ sudaryta gegužės 19-ąją, tada ir žadėta juos pradėti, tačiau, vadovaujantis aplinkosaugininkų reikalavimais, darbų pradžia buvo nuketa į liepą. Mat kol peri paukščiai, kol neršia ir migruoja žuvys, vandens telkinių judinti negalima.

Po birželio 30-osios darbus vykdyti jau leidžiama, tad netrukus, vandens tėkmę nukreipus pakraščiu ir iki galimo nuleidus užtvankos lygį, jie ir bus pradėti. Kol kas vyksta bandymai.  

Atlikus paruošiamuosius darbus, bus pradėtas užtvankos keteros ir įtekėjimo dalies remontas, vėliau bus remontuojama užtvankos ištekėjimo dalis, risberma ir nuvedamasis kanalas. Darbai tęsis apie penkis mėnesius. Bus suremontuotos krioklio konstrukcijos, pašalintos žolės, sąnašos, dumblas, šiukšlės. Užtvanka taps ir saugesnė, ir patrauklesnė akiai.

Darbai atsieis  apie 64 tūkst. eurų.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.