Startavo XVIII Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis

2023-08-29

Kiekvienų metų rugpjūtį, paskutinįjį šio mėnesio šeštadienį, Plungėje suskamba klasika – prasideda Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis. Šį šeštadienį startavo jau 18-asis.

„Smagu jus vėl matyti prie kunigaikščių Oginskių rūmų. Vietoje, kuri žinoma visai Žemaitijai, visai Lietuvai ir visam pasauliui. Vietoje, kuri brangi kiekvienam plungiškiui, kiekvienam žemaičiui. Vietoje, kuri siejama su laisve, siekiais, inovacijomis.

Šiandien vėl prasideda nepaprastai graži šventė, truksianti visą mėnesį ir skirta jums. Be galo malonu, kad tiek plungiškių ir miesto svečių kasmet susirenka čia. Tai rodo, kad tokių renginių mums reikia. Renginių, kurie užpildo mūsų širdis ir protus. Linkiu iš šio koncerto pasiimti kuo daugiau, o išeiti iš jo taip, lyg išeitumėte iš bažnyčios – pridėję ranką prie širdies ir kupini geriausių emocijų“, – į susirinkusiuosius kreipėsi Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Nuskambėjus Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus Alvido Bakanausko ir Plungiškių draugijos prezidento Liudo Skieraus sveikinimams ir parką sudrebinus patrankų salvėms, visi pakviesti į Oginskių rūmų žirgyno salę, kur puikų koncertą dovanojo maestro Modesto Pitrėno diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras.

Festivalis tradiciškai pradėtas Mykolo Kleopo Oginskio polonezu „Atsisveikinimas su Tėvyne“. Vėliau scenoje skambėjo publiką itin žavėję lietuvių kompozitorių – nuo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio iki Fausto Latėno – kūriniai.

Šį šeštadienį festivalis tęsis: į koncertą kvies Klaipėdos kamerinis orkestras, sekmadienį visus džiugins jau 13-asis žirgų konkūras.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.