Spalio 8-oji – Tarptautinė hospisų ir paliatyviosios pagalbos diena

2015-10-08

 

 

     Paliatyvioji pagalba — ligonio, sergančio pavojinga gyvybei, nepagydoma, progresuojančia liga, ir jo artimųjų gyvenimo kokybės gerinimo priemonės, užkertančios kelią kančioms ar jas lengvinančios, padedančios spręsti kitas fizines, psichosocialines ir dvasines problemas.         

     Paliatyvios pagalbos tikslas yra mažinti kančias ir (ar) jų išvengti, tiksliai nustatyti ligonius varginančius simptomus, siekti juos kontroliuoti ir mažinti, nustatyti psichosocialines ir socialines ligonio bei jų artimųjų problemas, padėti jas spręsti stiprinant norą gyventi, o mirtį laikant natūraliu procesu. Taigi, kreipiamas dėmesys ne tik į sergančiojo fizines kančias, ne tik į pačią ligą, bet į visa tai, kas su ja susiję – ligonio psichoemocinius ir socialinius gyvenimo pokyčius, dvasinius išgyvenimus ir kančias.        

     Hospisas – tai paliatyviosios pagalbos slaugos namai. Tai vieta, kur žmonės, sergantys nepagydomomis ligomis, galėtų kilniai ir ramiai numirti. Hospiso tikslas – žmogaus visapusiškas komfortas. Patekus į hospisą, niekas nevers keistis ar taikytis prie kitokių sąlygų. Hospiso idėja panaikina religinį, socialinį ar bet kokį kitą skirtumą.

     Lietuvoje vis dar gyva nuostata, kad žmogus turi gyventi ir mirti šeimoje, tačiau emigracija, didelis užimtumas, socialinė atskirtis, socialinė nelygybė Lietuvą priartina prie kitų šalių, kuriose jau ne vieną dešimtmetį yra normalu naudotis panašiomis paslaugomis.


VSB inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.