Solidarumo ir vienybės su Ukraina vakaras

2024-02-27

Šeštadienio vakarą Plungės Senamiesčio aikštėje plevėsavo Lietuvos ir Ukrainos vėliavos, skambėjo lietuviškos ir ukrainietiškos patriotinės dainos – vyko solidarumo ir vienybės su Ukraina vakaras „Laisvė šviečia. RADAROM. 2024“, skirtas antrosioms Ukrainoje vykstančio kruvino karo metinėms paminėti.

Į gausų būrį Ukrainą palaikančių plungiškių kreipėsi Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma, Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Vytautas Gedvainis, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis ir kiti, kvietę ne tik palaikyti Ukrainą, bet ir paremti ją finansiškai – dalyvauti akcijoje RADAROM.

„Atrodo, žiema ir turėtų būti šalta, bet mane šildo dvi vėliavos – Lietuvos ir Ukrainos. Jas turiu su savimi ir jos susiūtos į vieną, o ant jų – fronte kariaujančių Ukrainos karių parašai. Šią vėliavą man parvežė viena Plungėje gyvenanti ukrainietė. Atminkime, jog mūsų parama Ukrainai labai reikalinga. Tiek kariams, tiek gyventojams. Suprantu, kad ir mums nelengva, bet Ukrainai kur kas sunkiau“, – ragindamas aukoti kalbėjo meras Audrius Klišonis.

Patriotines dainas atliko operos dainininkas Egidijus Bavikinas, bardų grupė „Arbata“, Plungėje gyvenanti ukrainietė Olha Yaroshenko su dukrele Anastasija, Liepijų mokyklos Platelių skyriaus mokiniai.

Į renginį aktyviai įsijungė ir kiti Plungėje gyvenantys ukrainiečiai, kurie, pasipuošę tautiniais rūbais, virė savo tradicinius barščius ir virtinukus, vaišių turėjo ir medžiotojų klubas „Kontaučiai“. Arbata, sausainiais, medumi visus vaišino lopšelis‐darželis „Rūtelė“, Kulių ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos. Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazija kvietė pasigaminti žibintą, lopšelis-darželis „Pasaka“ visiems dovanojo balionų ir nupieštų saulėgrąžų, ant kurių užrašytas akcijos RADAROM numeris.

Plungės kultūros centro fasadas švietė Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvomis, o dalyvių buvo paprašyta įjungti telefonų žibintuvėlius, taip pasakant, kad šviesa tikrai nugalės tamsą ir Ukrainoje vieną dieną baigsis tas baisus karas.

Nuotraukų autorius Saulius Narkus.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.