Šokių dienoje – penki mūsų kolektyvai

2024-07-09

Šiemet šimtmetį švenčianti Lietuvos dainų šventė, birželio 29-ąją prasidėjusi Kaune, visą praėjusią savaitę vilnijo mūsų sostinėje Vilniuje. Į ją vyko ir apie 650 Plungės rajono dainorėlių, muzikantų, šokėjų, aktorių. Iš viso – 24 kolektyvai. Didžiuojamės, kad Plungės delegacija pagal gausumą buvo antra tarp rajonų.

Vien Šokių dienoje „Amžių tiltais“, kuri vyko liepos 5-ąją Lietuvos futbolo federacijos stadione, tarp 9000 šokėjų pasirodė ir apie 220 šokėjų iš Plungės, Alsėdžių, Žlibinų ir Žemaičių Kalvarijos. Koncertą stebėjo, o jam pasibaigus kolektyvų vadoves pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras su žmona Inesa. Tarp šokėjų džiaugėmės matydami Savivaldybės vicemerą Žydrūną Purauskį su žmona Gintare, Savivaldybės administracijos direktorių Dalių Pečiulį su žmona Dovile, Platelių seniūną Robertą Šimkų su žmona Morta.

Tai – Ilonos Baltikauskaitės vadovaujami Plungės kultūros centro kolektyvai „Mažasis suvartukas“ su 150 šokėjų ir „Suvartukas“, Loretos Vaitkutės vadovaujama Žlibinų kultūros centro liaudies šokių grupė „Sausdravielis“ ir Sandros Jazdauskienės vadovaujami kolektyvai –Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Alsėdžių filialo liaudies šokių grupė „Sruojoks“ ir Žemaičių Kalvarijos kultūros centro moterų šokių grupė „Šokio vizija“.

Tūkstančiai šokėjų, į Vilnių suvažiavusių iš visos Lietuvos ir iš viso Pasaulio, – nuo pačių mažiausiųjų iki senjorų – gražiausius liaudiškus raštus aikštėje „piešė“ net tris valandas. Visą vakarą stadiono aikštė bangavo lyg jūra, tekėjo lyg srauni upė, o šokėjai vis tiesė tiltus – tarp širdžių, kartų, kultūrų, tiltus namų, tiltus tarp amžių, vienu ritmu pindami nuostabiausią šokių pynę iš gražiausių lietuviškų šokių: „Jievaro tiltas“, „Ei, vakā!“, „Sėjau rūtą“, „Vakaruškos“, „Kalviai“, „Kepėjos“, „Batų batai“, „Laiminguo, laimintuo“ ir kitų. O sutrypus paskutinįjį šokį „Bitute pilkoji“, stadionas – ir aikštė, ir žiūrovų tribūnos – džiaugsmingai ošė ir nuo plojimų, ir nuo pačių geriausių emocijų.

Gausus būrys plungiškių pasirodė ir Ansamblių dienoje – Sonatos Kazlauskytės vadovaujamas Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansamblis „Žirginėliai“, Plungės kultūros centro vokalinė grupė, vadovaujama Valentinos Balčiauskienės, Vidmanto Žilinsko vadovaujama Plungės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela.

Folkloro dienoje savo talentu dalijosi Dalios Stasikėlienės vadovaujamas Plungės kultūros centro folkloro ansamblis „Gondinga“, Laimos Domarkienės vadovaujamas Šateikių kultūros centro folkloro ansamblis „Šateikē“ ir Alionos ir Aivaro Alminų vadovaujamas Žemaičių kultūros centro Platelių kultūros namų folkloro ansamblis „Platelē“.

Teatro dienoje gausių publikos aplodismentų sulaukė Valdovų rūmų kiemelyje vaidinęs Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“, vadovaujamas Sigitos ir Romo Matulių, bei Pilies gatvėje pasirodę Šateikių kultūros centro teatro „Truopnē“, kuriam vadovauja Margarita Gedvilienė, aktoriai.

Kanklių koncerte grojo du Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos kanklininkų ansambliai, vadovaujami Irenos Urbonienės ir Jūratės Zubienės.

Koncerte „Vario audra“ pasirodė Lino Senkaus vadovaujamas Platelių meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras ir Kulių kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras, kuriam vadovauja Gediminas Norvilas. Beje, Linui Senkui ir Plungės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro vadovui Romui Jasevičiui teko garbė diriguoti atskirus kūrinius.

9000 šokėjų aikštėje „piešė“ gražiausius raštus

Šokių dienos „Amžių tiltais“ dalyviai – „Sruojoks“ ir „Šokio vizija“

Žlibinų kultūrs centro kolektyvas „Sausdravielis“

Po koncerto – Savivaldybės mero Audriaus Klišonio sveikinimai Ilonai Baltikauskaitei

„Suvartukas“ skraidina savo vadovę Iloną Baltikauskaitę

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.