SOFIJOS pleneras. Kuriantys menininkai bendraus su lankytojais

2018-07-17

Artėja vidurvasaris – labiausiai vaizduotę kurstantis metų laikas… Liepos 22-29 dienomis startuoja ikifestivalinė kūrybos stovykla. Ji yra rugsėjo 14-16 dienomis Kuliuose vyksiančio SOFIJOS festivalio dalis.

Liepos 22-29 dienomis į Kulius renkasi SOFIJOS vasaros plenero dalyviai – įvairių kartų skulptoriai: Mykolas Sauka, Tauras Kensminas, Rytis Urbanskas ir Danielius Sodeika bei keramikas Jonas Arčikauskas. Menininkai tęs pirmojo SOFIJOS festivalio metu užgimusią tradiciją – kurti konceptualius, autorinius suolelius iš netradicinių ir tradicinių medžiagų Kuliuose gyvenusiems kultūros žmonėms ir jų idėjoms atminti. Jonas Arčikauskas kvies visus norinčius prisidėti, kuriant ir išdeginant keramikos instaliacijas, skirtas Kulių viešosioms erdvėms papuošti.  Plenero metu Kuliuose, kuriuose gyveno M. K. Čiurlionio būsima žmona Sofija, jo dainas repetuos ir pristatys Rokas Zubovas kartu su kamerinio choro „Aidija“ komanda. Šis jaunų atlikėjų choras išsiskiria apeigiškumu ir specifiniu skambesiu (choro vadovas Romualdas Gražinis).

Liepos 24 dieną 19 val. visi plenero dalyviai – skulptoriai, muzikantai ir dizaineriai – pakvies miestelio bendruomenę į susitikimą. Prisijungs ir svečiai – Vilniaus dizaino agentūros „Critical“ komanda, kurianti Kulių miestelio veidui įvaizdžio akcentus.
Visomis plenero dienomis (liepos 22-29) kuriantys menininkai bendraus su lankytojais – planuojama, kad, esant palankiam orui, dirbtuvės ir susitikimai vyks miestelio centre po atviru dangumi. Sukurti plenero metu autoriniai suoleliai bus padovanoti Kuliams.

Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos lėšomis.

 

Kulių bendruomenės „Alantas“ informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.