Socialinių paslaugų plėtra Plungės rajone

2014-10-21

 

       Kai liga ar negalia tampa rimta problema, daugeliui  senų žmonių reikalinga kitų žmonių pagalba. Vienas iš labiausiai bauginančių amžiaus atneštų pasikeitimų yra priklausomybė nuo kitų arba nepriklausomo suaugusio žmogaus statuso praradimas.

       Plungės socialinių paslaugų centras teikia socialinės priežiūros paslaugas – pagalbą į namus  į vairaus amžiaus ir socialinių grupių žmonėms. Tai asmens namuose teikiamos paslaugos, padedančios asmeniui (šeimai) tvarkytis buityje bei dalyvauti visuomenės gyvenime. Paslaugų gavėjas nori kuo ilgiau gyventi savo namuose ir pagalbą gauti savo namų aplinkoje.

       Pagalbos namuose tarnyboje dirba penkios lankomosios priežiūros darbuotojos Plungės mieste, po vieną lankomosios priežiūros darbuotoją Alsėdžių miestelyje ir Žemaičių Kalvarijoje.

       Džiugu pranešti, kad jau nuo 2014 m. spalio 1 d. pagalbos namuose tarnyba išplėtė savo veiklą Nausodžio, Šateikių ir Platelių seniūnijose. Šią  idėją padėjo  realizuoti Plungės rajono savivaldybės meras  A. Klišonis, kuris vienas pirmųjų pradėjo kalbėti apie būtinybę į steigti lankomosios priežiūros paslaugos teikėjų etatus seniūnijose. Šiose seniūnijose jau seniai buvo poreikis gauti lankomosios priežiūros paslaugas. Daugelis senyvo amžiaus žmonių gyvena materialinėje bei socialinėje atskirtyje. Senstant kinta žmogaus fiziologiniai procesai, silpnėja asmens sveikata, mažėja fizinis aktyvumas, prasideda į vairios senatvės ligos. Iš pagrindų keičiasi visas gyvenimas. Su metais artimųjų ratas siaurėja, ir senyvo amžiaus žmogus tampa vienišas bei priklausomas nuo aplinkinių.  Todėl nauji lankomosios priežiūros etatai seniūnijose buvo labai reikalingi. Tai į rodo klientų teigiami atsiliepimai. Pasak paslaugų gavėjo, gyvenančio Nausodžio seniūnijoje, „…toks žmogus  seniūnijai buvo labai reikalingas, nes aš gyvenu vienas, nėra kam nupirkti  maisto produktų, vaistų, nėra kam padėti sutvarkyti kambarius. Turėsiu ir su kuo pabendrauti… Vaikai išvykę į užsienį , todėl nėra kam pagelbėti….“ 

       Šiuo metu Plungės socialinių paslaugų centro darbuotojos lanko  117 paslaugų gavėjų visame Plungės rajone. Dažniausiai pageidaujamos paslaugos yra šios: bendravimas, kambarių tvarkymas, maisto produktų, vaistų nupirkimas, šiukšlių išnešimas.

 

Plungės socialinių paslaugų centro inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.