Sniego karalių puota Žemaičių Kalvarijoje

2016-12-30

 

 

       Gruodžio 17-osios vakaras Žemaičių Kalvarijoje buvo ypatingas: maži ir dideli skubėjo į  Kalėdinės eglutės įžiebimo šventę. Iš pasakų knygos pabėgę Karalius, Karalienė, princesės ir būrys tarnų bei pagalbininkų kvietė vaikučius nubarstyti Kalėdų Seneliui taką tikru sniegu, kad galėtų rogėmis Senelis ir jo palyda atvežti vaikams dovanų. Po nuostabiosios bardo Arūno Raudoniaus giesmės Kalėdų Seneliui pamojus lazda, o vaikučiams suskaičiavus iki penkių, sužibo Kalėdų eglutė. Jos spindesys sušildė kiekvieno širdį ir įprasmino pasiruošimą Didžiajam Laukimui – Kristaus gimimui.

       Sniego karalių puotos dalyviai – susirinkusieji – buvo pakviesti į nuotaikingą pokylį su žaidimais, burtais, patarimais. Kiek džiugių akimirkų, o ypač – dovanų iš Kalėdų Senelio sulaukė vaikučiai! Jie ir eilėraščius deklamavo, ir daineles dainavo, o drąsiausieji – ir Kalėdų Senelio barzdą paglostė.

       Kalėdų Senelis buvo itin geras ir dosnus. Jis ne tik dalijo saldainius, dovanėles, palinkėjimus, bet atvėrė vartus į Kalėdinę mugę, kurioje savo kūrybiškumą, įvairias grožybes atvežė prekeiviai, tautodailininkai iš Plungės, Platelių, Varkalių, Juodeikių, Žemaičių Kalvarijos. Nuo kalėdinių atvirukų, medžio darbų, siuvinėtų, megztų, išmoningai padarytų dovanėlių akys raibo, norėjosi ir vieno, ir kito darbelį į krepšį įsidėti.  

       Kalėdų eglutės įžiebimas kalvariškiams ir miestelio svečiams padovanojo bendrystę, šilumą, pabuvimą kartu ne tik prie šiltos arbatos, sausainukų, bet ir Seimo nario Jono Varkalio dovanotame ansamblio „Jonis“ koncerte.

Alma Mikalauskienė


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.