Skautiška vasara: nuotykiai ir naujos patirtys

2013-09-10

 

 

           Šią vasarą Žemaičių Kalvarijos vidurinės mokyklos mokinių grupė, priklausanti Žemaitijos skautų organizacijai, savaitę praleido skautiškoje stovykloje. Kalvariškių parengtas projektas „Mokomės gyventi skautiškai“ finansuotas iš Plungės rajono savivaldybės Jaunimo veiklos programos. Už šiuos pinigus nupirkti kelialapiai į Žemaitijos skautų organizacijos stovyklą „Šeimynykštis“, kuri vyko liepos 28 – rugpjūčio 4 dienomis netoli Renavo (Mažeikių sav.).

           Kalvariškiai skautai savaitę trukusioje stovykloje patyrė daugybę smagių akimirkų, sužinojo daug naujo, mokėsi  išgyvenimo gamtoje pamokų, keliavo, dirbo ir linksminosi. Stovykla ypač naudinga buvo tiems, kurie stovyklavo pirmą kartą.

           Stovykloje buvo parengta turininga programa: skautai ėjo į žygį, patirties sėmėsi skautoramoje, smaginosi skautiškame aukcione, menų dienoje, perėjo linksmą purvo trasą, vakarus leido prie laužų. Smagūs buvo net naktiniai budėjimai prie stovyklos vartų. Vienas svarbiausių šios stovyklos akcentų buvo duona, į kurios kepimą – nuo pat raugo brandinimo iki kepaliukų raikymo – įsitraukė visi stovyklautojai.

           Šioje stovykloje Irma Plaipaitė davė skautės įžodį. Kaklaskarės užrišimo apeigoje, kuri visada vyksta labai iškilmingai, naktį, kai kiti skautai jau miega, ir toli nuo stovyklos, dalyvavo jau anksčiau skautų įžodžius davę Jonas Brasas ir Laima Kaveckytė.

           Pasisėmę naujos patirties, kalvariškiai skautai ją perduos kitiems, stovyklų skonio neragavusiems ir naujiems į skautų organizaciją atėjusiems draugams.

           Dėkojame Plungės rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybai už suteiktą galimybę dalyvauti šiame jaunimo renginyje.

Žemaičių Kalvarijos vidurinės mokyklos
skautų vadovė Ilona Jasaitienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.