Skautai į Plungę atnešė Betliejaus ugnį

2016-12-19

 

       Betliejaus taikos ugnis – pasaulio žmonių taikai ir brolybei skirta simbolinė akcija. Jos idėja 1986 m. kilo radijo ir televizijos transliuotojui ORF, įsikūrusiam Linco mieste, Austrijoje, akcijos „Šviesa tamsoje“ metu. Kasmet gerais darbais pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Kristaus gimimo vietoje Betliejuje užsidega žvakelę nuo ten esančios. Ugnelė lėktuvu specialioje kapsulėje atskraidinama į Vieną. Iš pradžių platinama Austrijoje, vėliau – po visą Europą ir pasiekia net Šiaurės Ameriką. Šią Betliejaus taikos ugnies nešimo misiją atlieka įvairių valstybių skautai.  

       Į Lietuvą ugnelė 2016 m. gruodį atkeliavo jau dvidešimtą kartą. Ją Lietuvos skautijos atstovai gruodžio 14-osios ryte perėmė Lenkijos–Lietuvos pasienyje. Gruodžio penkioliktą traukiniu išvežiojo po Lietuvą. Plungės, Rietavo, Žlibinų skautai žvakutes nuo ugnies šaltinio užsidegė Plungės geležinkelio stotyje ir kartu su akcijos šių metų šūkiu „Taika patinka – visi geros valios žmonės jungiasi į tinklą“ išplatino po Plungės ir Rietavo savivaldybių įstaigas, institucijas, maldos namus.  

       Plungės ir Žlibinų skautai Betliejaus ugnį atnešė į Plungės rajono savivaldybę ir perdavė merui Audriui Klišoniui. Brolis Deividas papasakojo merui ir Savivaldybės darbuotojams apie Taikos ugnies prasmę, kvietė daryti gerus darbus ir parsinešti po žvakutę į namus, uždegti ją prie Kūčių stalo. Meras padėkojo vaikams už vieną gražiausių žmogaus pasirinkimų – dalytis su kitais. Gera buvo matyti, kad Savivaldybės darbuotojai iš mažosios posėdžių salės išėjo šypsodamiesi ir truputį pakylėti.

       Meras Audrius Klišonis, jo patarėjas Gintautas Vaitkevičius, mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas ir jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė pabendravo su Plungėje po ilgos pertraukos atsikūrusios skautų organizacijos atstovais. Vaikai trumpai papasakojo apie skautų veiklą, parodė keletą mazgų, įteikė merui virvutę su jau išmoktais mazgais.  A. Klišonis su svečiais pasidalijo Kalėdų Senelio atneštais saldumynais ir vaisiais.  

       Tądien skautai apsilankė ir Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinėje mokykloje, susitiko su šios mokyklos bendruomene, perdavė Betliejaus taikos ugnelę, papasakojo apie organizaciją, atsakė į gausius vaikų klausimus.

       Taikos ugnelės nešėjai ketvirtadienį svetingai buvo sutikti ir Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Senamiesčio mokykloje. Visiems aplankytiesiems skautai linkėjo, kad ugnelė į jų namus atneštų jaukumą ir šilumą, o šv. Kalėdų laukimas – susikaupimą ir ramybę.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.