Šiukšlintojų netoleruos

2015-04-16

         Antradienį  laikinai Plungės seniūno pareigas einantis Gintaras Domarkas, Plungės savivaldybės ekologė Jūratė Bitarytė, Plungės aplinkos apsaugos agentūros vedėja Irena Latakaitė bei vietos žiniasklaidos atstovai važiavo į Plungėje esančią Miško gatvę. Aplinkosaugininkams ir seniūnijai reikėjo nuspręsti, ką daryti su šioje gatvėje, prie garažų, kurie priklauso garažų bendrijai „Šviesoforas“, išversta krūva mašinų padangų bei kitų atliekų.

         Kadangi sklypai, kuriuose jos paliktos, turi šeimininkę, I. Latakaitės nuomone, tai turėtų rūpėti ir jai. Tačiau su sklypo šeimininke Savivaldybės ekologei nepavyko susisiekti. Anot  ekologės, teritoriją aplink tvarkyti turėtų ir pati garažų bendrija. J. Bitarytė buvo išsiuntusi raštą šios bendrijos pirmininkei Valerijai Ziminienei, kuriuo informavo, kad bendrija turi prižiūrėti savo teritoriją,  tačiau gavo atsakymą, kad ši moteris tokių pareigų atsisakė jau prieš keletą metų, nors kai kurie žmonės, turintieji garažus „Šviesofore“, tikina, jog pirmininkė nepasikeitė – ja yra ta pati V. Ziminienė. Ši bendrija net neturi konteinerių atliekoms, tad gali būti, kad padangas suvertė ne kas kitas, o patys jos nariai. Kitos bendrijos moka nustatytą mokestį už šiukšlių išvežimą, o „Šviesoforas“ už tai jau skolingas apie 1000 eurų.

         Bet už rankos nepagautas – ne vagis. Šįsyk nuspręsta atliekas sutvarkyti artėjančios švarinimosi akcijos „Darom“ metu. Aktyviai prisidėti prie akcijos bus kviečiami ir „Šviesoforo“ bendrijos nariai. Padangos bus išvežtos tomis lėšomis, kurios skiriamos minėtos akcijos metu surinktoms atliekoms išvežti. Tačiau šiukšlintojai neturėtų ploti rankomis ir manyti, kad galės teršti gamtą toliau, o už juos viską kuops kiti. „Jeigu tokia situacija pasikartos, pasirūpinsiu, kad mano paties asmeninėmis lėšomis čia būtų sumontuota vaizdo kamerų“, – žadėjo G. Domarkas.

         Laikinasis seniūnas ne tik piktinosi šiukšlintojais, bet ir apgailestavo, kad per bene septynerius akcijos „Darom“ gyvavimo metus pasikeitė jos esmė: „Akcijos sumanymas buvo tvarkyti viešąsias zonas, o dabar daugelis organizacijų apsitvarko tik savo valdas, ką turi daryti nuolat, o viešąsias vietas pamiršta… Todėl kviečiame žmones ir organizacijas tvarkyti viešąsias teritorijas.“  Antai šiemet visuomeninė organizacija „Vieninga Plungė“ pareiškė norą tvarkyti vadinamosios Plungės jūros pakrantes.

         G. Domarkas tąkart apžiūrėjo ir dar vieną probleminę Plungės vietą – Dariaus ir Girėno gatvėje, prie „Žigulio“ bendrijos, nelegaliai nuo seno stovinčius statinius. Kai kuriuose laikomi gyventojų daiktai, kitur gal net gyvena žmonės. Seniūnas tai pavadino žemės užgrobimu ir sakė, kad bus ieškoma būdų ir šiai problemai spręsti.

 

Seniūnijos informacija

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.