Simfoninė muzika, tarptautinis folkloro festivalis ir daugybė kitų malonių netikėtumų savaitgalį vyko Plungės mieste

2016-06-22       Birželio 17 – 19 dienomis Plungės mieste vyko vienas didžiausių projektų – Plungės miesto šventė ir tradicinis 11-asis tarptautinis folkloro festivalis ,,Saulelė raudona“. Šventės dienomis plungiškiams ir miesto svečiams buvo padovanota daugiau nei 35 skirtingi renginiai, koncertai, akcijos, projektai  bei kitos prasmingos veiklos.

       Šiais metais pagrindiniais Miesto šventės akcentais tapo Plungės kultūros centro simfoninio orkestro debiutinis koncertas ir jau vienuoliktą kartą Plungės kultūros centro organizuojamas tarptautinis folkloro festivalis ,,Saulelė raudona“.

       Birželio 17 d. 20 val. Plungės kultūros centre vyko vienintelio simfoninio orkestro, kuris kuria ne šalies didmiestyje, o regione, premjerinis koncertas (orkestro vadovė Ieva Varkalytė, dirigentas Paulius Lygnugaris). Orkestro įkūrimas Plungėje – tai puikių muzikinių šio miesto tradicijų tąsos pavyzdys, kurių mecenatai buvo kunigaikščiai Oginskiai.

       Tarptautiniame folkloro festivalyje ,,Saulelė raudona” šiais metais dalyvavo kolektyvai iš Ispanijos, Lenkijos, Rusijos ir trylika kolektyvų iš Lietuvos. Skirtingos tradicijos, šokiai, meilė folklorui vienoje scenoje suvienijo daugiau nei 300 šokėjų, dainininkų ir muzikantų. Išskirtiniai, energingi, muzikalūs ir netikėti kolektyvų pasirodymai stebino Miesto šventės ir ,,Saulelė raudona“ žiūrovus.

       Plungės kultūros centras Miesto šventės dienomis, be simfoninio orkestro koncerto ir folkloro festivalio renginių, plungiškiams ir miesto svečiams dovanojo dailininko Vytauto Kuso tapybos parodą ir virtualų tapybos kūrinių gimimo  pristatymą, dūdmaišių grupės iš Ispanijos koncertą, tautodailės ir tradicinių amatų mugę, Plungės kultūros centro liaudiškos muzikos ir šokių kolektyvų pasirodymus, teatrines improvizacijas „Gyvos skulptūros“, šiuolaikinio šokio mokymus,  oro jogos treniruotę, šou projektą ,,Muzikinis furgonas”, Kultūros centro kamerinio choro koncertą Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje bei kitus projektus ir akcijas.

       Džiaugiamės, kad, organizuodami daug įvairių renginių, galėjome prisidėti prie šventiškos atmosferos sukūrimo Plungės mieste, o matydami  šypsenas dalyvių ir žiūrovų veiduose, aktyvų jų dalyvavimą įvairiose veiklose, pasisėmėme dar daugiau vidinės motyvacijos kurti, ieškoti, siekti ir įgyvendinti netikėčiausius sumanymus ir daryti viską, kad kuo daugiau žmonių šypsotųsi ir džiaugtųsi tuo, ką mato ir jaučia dabar ir čia. Saulėtų dienų ir iki malonių susitikimų Plungės mieste.


Sauliaus Narkaus ir Romualdo Lukošiaus nuotraukos

 

Plungės KC inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.