Silantai – apsauga vaikų dantukams

2017-05-03

 

 

       Plungės rajone 2016-2017 mokslo metais  nustatyta, kad tik kas dešimto vaiko dantys nėra pažeisti ėduonies, plombuoti ar išrauti.

       Lietuvoje vykdoma nemokama Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis prevencijos programa, kuri finansuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.

       Nors dantų ėduonies profilaktika gali būti vykdoma įvairiomis priemonėmis, tačiau įrodymais pagrįsti medicinos duomenys patvirtina silantavimo efektyvumą. Specialistai teigia, kad, laiku padengus vaikų dantis silantais, ėduonies  atsiradimo tikimybė sumažėja 80–90 procentų.

       Silantai – tai skysta plombinė medžiaga, kuria užpildomos nuolatinių krūminių dantų vagelės. Ji neleidžia bakterijoms ir angliavandeniams patekti į dantų vageles ir įdubas. Taip dantys apsaugomi nuo dantų ėduonies, be to, juos lengviau valyti. Tai neskausminga procedūra. Dantis negręžiamas. Verta žinoti, kad silantais dengiami tik nesugedę nuolatiniai dantys.

       Pagal Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis prevencijos programą numatytas paslaugas 6-14 metų vaikams nemokamai teikia sutartį su teritorine ligonių kasa sudariusios poliklinikos. Plungėje yra 3 įstaigos, sudariusios sutartis su Šiaulių TLK dėl vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslaugų teikimo ir apmokėjimo:

       Nesudarę sutarčių privačiai dirbantys odontologai tokių paslaugų nemokamai neteikia.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.