Šiemet Plungės jūra bangavo nuo vikingų regatos dalyvių gausos!

2020-08-24

Rugpjūčio 22 dieną Plungės sporto ir rekreacijos centras  rudens renginių sezoną pradėjo Vandens sporto švente. Jau antrus metus padedant Plungės rajono savivaldybei  prie Plungės jūros šurmuliavo tradiciniu tampantis renginys. Vyko tinklinio, futbolo 3×3, orientavimosi sporto turistinėmis baidarėmis, irklenčių, virvės traukimo katamaranais varžybos. Zumbos trenerė Lina kvietė susirinkusiuosius išbandyti zumbą. Visus sužavėjo parodomieji plaukimai sportinėmis baidarėmis ir kanojomis. Vienoje iš kanojų galėjome išvysti iš Plungės kilusį Lietuvos kanojininką, pasaulio čempioną – Henriką Žustautą.

Pagrindinis šventės akcentas – „Vikingų” regata. Šiais metais dėl pagrindinio Vikingų regatos prizo varžėsi 17 vyrų ir 6 moterų komandos.

Vikingų laivų regata prasidėjo atrankinėmis varžybomis, po kurių į pusfinalį pateko 8 vyrų komandos, greičiausiai įveikusios 500 m trasą. Moterų grupėje iškart į finalą pateko geriausią laiką parodžiusios keturios komandos.

Vyrų pusfinalyje vyko du plaukimai po keturias komandas. Kiekvieno plaukimo pirmųjų dviejų vietų laimėtojai pateko į finalą. Stipriausios buvo „Volvo Klaipėda“, LSDP, „Dragūnai“ ir „Al siedu“ komandos. Finaliniame plaukime  vyko labai atkakli ir įtempta kova. Jai pasibaigus teisėjai turėjo peržiūrėti varžybų vaizdo įrašą ir tik fotofinišo dėka pavyko nustatyti nugalėtoją.  2020 m. vyrų „Vikingų“ regatos  nugalėtojais tapo „Al siedu“ komanda, kurios sudėtyje plaukė rajono meras Audrius Klišonis, 500 m trasą įveikusi per 2 min. ir 14 sek. Antroje vietoje liko „Volvo Klaipėda“ įgula, kurios rezultatas – 2 min. ir 17 sek. Trečią vietą – 2 min.18 sek. – užėmė LSDP komanda, o „Dragūno“ įgula, kurios laikas – 2 min. ir 22 sek. – liko ketvirta.

Al siedu komanda

Vyrų „Vikingų“ regatos finalinio plaukimo rezultatai:

Vieta

Komanda

Laikas

1

Al siedu

02.14.43

2

Volvo Klaipėda

02.17.11

3

LSDP

02.18.71

4

Dragūnai

02.22.25

Moterų finaliniame plaukime taip pat netrūko intrigos ir atkaklios kovos. „Vikingų“ regatos nugalėtojomis tapo Plungės rajono savivaldybės komanda „Vėtra“. Nugalėtojos trasą įveikė per 2 min. 34 sek. Antrą vietą užėmė „Braškių“ įgula, kuri nuo nugalėtojų atsiliko keturiomis sekundėmis. Trečios vietos medaliais pasipuošė „Kauno“, o ketvirtos – „Lagūnos“ moterys.

Komanda Vėtra

Moterų „Vikingų“ regatos finalinio plaukimo rezultatai:

Vieta

Komanda

Laikas

1

Vėtra

02.34.50

2

Braškės

02.38.40

3

Kaunas

02.43.87

4

Lagūna

02.47.15

 

 

 

 

Vyrų ir moterų „Vikingų“ regatos nugalėtojams atiteko įspūdingo dydžio ir grožio pereinamosios taurės, kuriomis jie galės džiaugtis visus metus iki kitų metų vikingų laivų regatos.

Daug emocijų kėlė ir susirinkusiųjų dėmesį traukė paplūdimio tinklinio ir futbolo turnyrai,  o dalyvauti irklenčių, orientavimosi baidarėmis ir virvės traukimo katamaranais varžybose galėjo visi norintys.

Plaukime irklentėmis nepralenkiamas buvo eksplungiškis, vienas geriausių Lietuvos bei pasaulio kanojų irkluotojų  Henrikas Žustautas. Antrą vietą, kaip ir pernai, užėmė Paulius Miknys, trečią – Saulius Štarolis.

Orientavimosi baidarėmis varžybose triumfavo moterų komanda „Karys“ – žaviosios Renata Gudaitė ir Reda Montvilienė. Antrą vietą užėmė Alvydo Žukausko ir Dariaus Mockaus komanda „Vabala“. Treti finišavo „Bratkos“ – Julius Petrutis ir Mindaugas Vaitkus.

Labai emocingoje vyrų virvės traukimo katamaranais rungtyje pajėgiausi buvo Plungės SRC komanda, kurią atstovavo Mantas Skarulskis, Edvinas Šakinis, Laimonas Tiškus, Henrikas Žustautas, Lukas Gudijus ir Mantas Vasiliauskas. Moterų grupėje nugalėtojomis tapo „Linomedos“ įgula, kurią sudarė Giedrė Viskontienė, Dovilė Rubavičienė, Asta Valužienė, Alina Raudytė, Orinta Viskontienė ir Giedrė Daukšaitė.

Plungės SRC komanda

Tinklinio turnyre Nausodžio seniūno taurei laimėti dalyvavo 12 komandų. Vyrų grupėje nugalėtojais tapo svečių iš Klaipėdos duetas – Mindaugas ir Vilius. Antrą vietą užėmė plungiškiai Marius ir Gedas, tretieji liko taip pat Plungėje įsikūrę – broliai Raimundas ir Mindaugas. Tarp merginų po įtemptų kovų nugalėtojų taurę į viršų kėlė plungiškės seserys Samanta ir Evelina Lukošiūtės. Antroji vieta atiteko jungtinei komandai – Raimondai (Plungė) ir Lijanai (Mažeikiai). Trečią vietą laimėjo viešnios iš Klaipėdos – Agnė ir Indrė.

VšĮ „Plungės futbolas“ organizavo 3×3 futbolo turnyrą. Čia skirtingose amžiaus grupėse pergales iškovojo „El sambo“, „Smūgis“ ir „Vieni vartai“.

Šventę nuotaikingais muzikiniais kūriniais džiugino ir lietui lyjant užbaigė Plungės jaunieji atlikėjai Agnė Bierontaitė ir Vilius Paimbrekis.

Kviečiame pasidžiaugti šventės akimirkomis: https://www.facebook.com/plunges.src

 

Plungės raj. savivaldybės inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.