Šiemet Paveldo dienos – trijose savivaldybėse

2019-09-26

Kiekvienais metais Europoje ir Lietuvoje švenčiamos Europos paveldo dienos, organizuojami įvairaus pobūdžio nemokami renginiai, skirti visuomenei, siekiant supažindinti, paskatinti domėtis ir tyrinėti kultūros paveldą.

Šiais metais Plungės r. savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, organizavo Paveldo dienas „Pažink Žemaitijos paveldą pramogaudamas: Plateliai“. Taip pat bendradarbiaudama su Mažeikių ir Šilalės r. savivaldybių  administracijomis, rugsėjo 20-22 dienomis paskelbė apie bendrą trijų dienų pažintinį renginių ciklą.  

Rugsėjo 20 dieną į Platelius atvykę svečiai iš kaimyninių rajonų turėjo progos išbandyti plaukimą luotu, kuris buvo pagamintas pagal XV-XVI a. luotą, ištrauktą iš Platelių ežero. Luotu plukdė vienas iš kopijos gamintojų – medžio meistras Antanas Vaškys.

Plačiau su Platelių ežero gamtinėmis, istorinėmis vertybėmis svečiai supažindinti plaukiant katamaranu. Grįžę į krantą Paveldo dienų dalyviai išmėgino tradicinius liaudies žaidimus ir ragavo žemaitišką košę. Po to aplankė Platelių bažnyčios šventorių bei dvaro parką.

Kitą dieną Paveldo dienų dalyviai rinkosi Mažeikių r. Židikų miestelyje. Židikų kultūros centre domėjosi, kaip veikia audimo staklės, kaip vyksta audinių tautiniams kostiumams gamyba, taip pat aplankė  Šatrijos Raganos memorialinį muziejų, mauzoliejų ir įspūdingą Židikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią.

Nuvykę į Renavo dvaro sodybą, susipažino su dvaro istorija bei išklausė pasakojimo apie žemaitiškas kortas. Sedos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje buvo pristatyti menininkų plenero darbai. Lankytasi naujai restauruotame Sedos vandens malūne.

Paskutiniai Paveldo dienų ciklo renginiai vyko Šilalės rajone. Svečiai susipažino su Laukuvos Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčios art deco stiliaus freskų atradimo subtilybėmis, aplankė Treigių ir Medvėgalio piliakalnius, bendravo su Karūziškės dvaro savininkais, domėjosi Dionizo Poškos veikla Bijotuose.

Ekskursija po Platelių parką. Fotografavo G. Ramonas
Žaidžiamas liaudies žaidimas keris. Fotografavo A. Kuprelytė
Plaukimas katamaranu. Fotografavo A. Kuprelytė
Prie Platelių bažnyčios. Fotografavo A. Kuprelytė
Ekskursija po Renavo dvarą. Fotografavo G. Ramonas
Prie Sedos bažnyčios. Fotografavo A. Kuprelytė
Paskaita Laukuvos bažnyčioje. Fotografavo G. Ramonas
Į Treigių piliakalnį. Fotografavo G. Ramonas
 Požerės bažnyčioje. Fotografavo A. Kuprelytė
Bijotuose. Fotografavo A. Kuprelytė

 

Plungės rajono savivaldybės paveldosaugininkas Gintaras Ramonas

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.