Šiemet mieste jau baigti gatvių žvyravimo ir duobių asfaltavimo darbai

2022-11-04

Plungės miesto seniūnija informuoja, kad iki lapkričio mėnesio užbaigti visi šiemet suplanuoti gatvių asfalto duobių taisymo, ištisinės asfalto dangos atnaujinimo, šaligatvio dangų remonto, žvyravimo, lyginimo greideriu, horizontalaus gatvių ženklinimo darbai, apmokami Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšomis.

Iš šios programos Plungės miesto seniūnijos gatvių priežiūrai ir kitoms priemonėms (pvz. – ženklinimui) šiemet skirta 450 tūkst. eurų. KPPP lėšos Plungės rajono savivaldybėje dalinamos lygiomis dalimis: pusė – miestui, kita pusė – kaimams.

Asfalto dangos miesto gatvių duobėms taisyti šiemet išleista 119 tūkst. eurų.

Ištisinės asfalto dangos atnaujinimui buvo numatyti 128 592 eurai, darbai vyko prie V. Mačernio g. 25 ir V. Mačernio g. 31 daugiabučių. Asfaltavimo darbus Plungės mieste atliko UAB „Plungės lagūna“.

Žvyro dangos gatvių priežiūra (darbams – 40 000 eurų), taip pat – ir miesto šaligatvių dangų paprastojo remonto darbai (309 983 eurai) buvo patikėti UAB „VVARFF“. Nauji šaligatviai šiemet pakloti prie V. Mačernio g. 29 ir 31 pastatų, pėsčiųjų take nuo V. Mačernio g. 6 iki A. Vaišvilos g. 33 namų, atkarpa nuo V. Mačernio 1 iki 3 namo, prie A. Jucio g. 30 ir 36 bei A. Jucio g. 49 ir 51 namų, taip pat – A. Jucio skersgatvyje.

Esant tinkamoms gamtos sąlygoms (išėjus pašalui, nusausėjus dangoms) šiemet žvyruotos ir lygintos Platelių, Margirio, Truikių, Šarnelės, Beržoro, Turgaus, Ežero, Palankės, Varpo, Vėjo,  J. Žilevičiaus, Birutės (nuo 67 iki 87 namo), Mažosios Lietuvos, Žemaitės, Ateities, M. Pečkauskaitės, P. Plechavičiaus gatvės, M. Oginskio skersgatvis.

Iš kitos programos, skirtos dulkėtumui mažinti, lėšų žvyruotos gatvės vasarą tris kartus buvo laistytos specialiu tirpalu.

Plungės miesto seniūnė Dangirutė Jurkuvienė atkreipė dėmesį, kad miesto gatvių dangų būklei didelės įtakos turi gamta: jei žiemą šaltį dažnai keičia atlydys, keliuose automobiliai išmuša daug duobių, o pavasarį eismo sąlygomis mieste būna daug nepatenkintų žmonių. Seniūnijos darbuotojams tenka išklausyti gyventojų skundus ir prašyti plungiškių supratingumo. Seniūnė minėjo, kad jau dėlioja reikalingų darbų, finansuojamų KPPP lėšomis, planą ateinantiems metams.  

Šiemet iš KPPP lėšų liko užbaigti tik vertikalaus gatvių ženklinimo darbus, tam buvo numatyta skirti 12 000 eurų. Už šią sumą įsigyti 94 užrašai su gatvių pavadinimais, 3 ženklai apie tai, kad miestas stebimas vaizdo kameromis, 20 įvairių kelio ženklų ir kt.

Plungės miesto seniūnijos duomenimis, miesto dangoms atnaujinti ir prižiūrėti šiemet jau išleistai 598 000 eurų.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.