„Sidabro vainikėlyje“ stebino plungiškiai

2019-06-06

                                                            

Daugiau nei pusė šimto talentingų jaunųjų tradicinės liaudies dailės kūrėjų gegužės 31 d. susirinko Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre,  kur vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ respublikinės parodos uždarymas ir laureatų apdovanojimai. Į šį gražų reginį jaunieji meistrai kvietė  jau septintą kartą.  

Laureatai

Regioninės parodos šiemet vyko Panevėžio, Utenos, Telšių Tauragės, Alytaus ir Marijampolės regionuose, Vilniaus ir Kauno miestuose. Iš viso parodose dalyvavo 390 mokinių, eksponuota virš 1 000 kūrinių.

Mokinių gausa maloniai nustebino Telšių regionas – parodoje darbus pristatė net 92 mokiniai. Tauragės regiono atrankai darbus pateikė ir pamario meistrai. Tai buvo vienintelė regioninė paroda, kurioje buvo galima išvysti tokių retų eksponatų, kaip vėtrungės ir delmonai.

Dažnai darbų kokybę lemia ne tik mokinio talentas, bet ir mokytojo gebėjimas perduoti žinias, jo noras dirbti komandoje – nenuostabu, kad jie išugdo daug laureatų. Net penki technologijų mokytojo, NVŠ programos „Meninė medžio drožyba“ vadovo  Viktoro Raibužio mokiniai pateko į finalinę parodą.  Mokiniai pristatė medžio skulptūras ir tekintus medžio darbinius.

Finaliniame ture mokinių kūrinius pagal jų meninę vertę, meistriškumą, kūrinio sąsajas su lietuvių liaudies dailės, etninės kultūros tradicijomis vertino komisija, kurią sudarė muziejininkai, dailėtyrininkai ir etnografai.

Visi plungiškiai tapo prizininkais. 5-8 kl. grupėje 3 vietą laimėjo Edgaras Budrys iš „Babrungo“ progimnazijos 7kl.;  9-12 kl. grupėje 3 vietą laimėjo Evaldas Klenauskis (Plungės TVM, Am16 gr.), 2 -vietas Jaunutis Rudys (Plungės TVM, Tp17 gr.) ir Paulius Mikšta (Plungės „Saulės“ gimn. 1c kl.), o  1 – vietą ir simbolinę sidabrinę sagę  laimėjo Deividas Paulauskas (Plungės TVM, Am 18 gr.).   Tai jau penktasis mokytojo  Viktoro Raibužio šio konkurso laureatas.

 
Deividas Paulauskas Deivido Paulausko darbai  
 
Evaldas Kleinauskis Jaunutis Rudys  
 
Pauolius Mikša Paulliaus Mikšos darbai  

Edgardas Budrys


NVŠ programos „Meninė medžio drožyba“ vadovo  Viktoro Raibužio inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.